5 راز بازاریابی ویدئویی موفق

0
85
بازاریابی ویدئویی موفق

آمارهایی مانند آمارهای پیش رو را زیاد شنیده‌ایم: بازاریابی ویدئویی در سال 2017، 69 درصد از مجموع ترافیکی مصرفی کاربران را مصرف کرده است، تبلیغاتی ویدئویی برای موبایل‌ 5 برابر سریع‌تر از تبلیغات ویدئویی برای کامپیوترهای دسکتاپ شده اند و صفحات هدف همراه با ویدئو 800 درصد افزایش داشته است.

اگر چنین است پس بایستی هر کمپین تبلیغاتی، تمرکز بیشتری بر بازاریابی ویدئویی داشته باشد و با استفاده از برخی ترفندها و روش‌ها، درصدد توسعه‌ی بازاریابی ویدئویی خود برآید تا بدین گونه بیش از پیش بتواند به هدف یا اهداف خود از کمپین تبلیغاتی دست یابد.

در ادامه ما برخی از توصیه‌ های مفید که به شما کمک خواهند کرد تا ویدئوهای آنلاین متقاعد کننده، الهام‌‌ بخش و عملی ایجاد کنید را ارائه خواهیم نمود.

1- روی تمامیت موضوع تمرکز کنید و نه روی فروش

انبوهی از تبلیغات فروش در اینترنت وجود دارد که مشتریان شما را آزار می‌دهد و آن‌ها را از خرید بیزار می‌کند. اجازه ندهید که برند شما نیز چنین باشد. ویدئوی شما در عوض باید بر روی تمامیت موضوع تمرکز داشته باشد و نه تنها روی فروش. به یاد داشته باشید که همین قانون در مورد متونی که به عنوان بازاریابی متنی در بازاریابی ویدئویی به کار گرفته می‌شوند نیز کاربرد دارد. بهتر است بر روی ارزشی تمرکز کنید که شما برای مشتریان ایجاد می‌نمایید.

بیشتر قدرت احساسی ویدئوی تبلیغاتی را به دستیابی به نیازهای و تمایلات پنهانی مشتریان معطوف سازید. در صورتی که نگران عدم موفقیت در کار اخیر هستید، می‌توانید در انتهای ویدئوی خود و در کنار URL ردیابی یک فراخوان برای اقدام مرتبط و راهبردی قرار دهید. به خاطر داشته باشید که این فراخوان برای اقدام باید با کلیت موضوع در ارتباط باشد.

2- بهترین قسمت فیلم را در ده دقیقه ابتدایی آن قرار دهید

50 درصد از بازدیدکنندگان شما در عرض 10 ثانیه یا کمتر آن را با صفحه‌ی دیگری تعویض می‌کنند. ویدئوها باید مفید و مختصر باشند و این همان چیزی است که آن را در اولویت تبلیغات قرار می‌دهد. در عرض 5 تا 10 ثانیه سررشته‌ی اصلی موضوع را به دست بگیرید و انتظارات مشتریان را برآورده سازید.

تلاش کنید تا با پرسیدن سوال‌ها جرقه‌ی کنجکاوی را در ذهن مخاطبان خود ایجاد نموده و با استفاده از تیزرها توجه آنان را در مسیری درست جهت‌دهی نمایید. ویدئوی شما باید به سرعت ارزش خود را انتقال داده و به این سوال مخاطب که «چرا باید این ویدئو را نگاه کنم؟» پاسخ دهد. آیا مخاطب شما باید به ویدئوی شما نگاه کند چرا که این ویدئو باعث خنده‌ی او می‌شود؟ یا بدین سبب که الهام‌بخش‌اش در انجام عملی می‌گردد زیرا چیز جدیدی را به او می‌آموزد؟

3- از کسل کننده بودن دست بردارید و جذاب‌تر باشید

دارمش شاه مؤسس و مدیر ارشد فناوری هاب اسپات می‌گوید: بدترین کار برای انجام دادن، ساختن ویدئویی است که به کلی کسل کننده باشد. او اعتقاد دارد که ویدئوهای تبلیغاتی‌ای که به بازاریابی صرف می‌پردازند، منتشر نخواهند شد. مخاطبان نیاز به خنده دارند. آن‌ها دوست دارند احساس کنند که چیزی آموخته‌اند و از روزمرگی‌های خود فاصله گرفته‌اند. هاب اسپات بیش از اندازه کار خود را جدی نمی‌گیرد. دارمش شاه تأکید دارد که شوخ‌طبعی در مورد کمپین‌های بازاریابی ویدئویی آنان به‌خوبی کار می‌کند.

هاب اسپات تلاش دارد تا بیش از اندازه از روال سنتی پیروی نکند. در عوض این کمپانی به طور فعالی سازندگان ویدئوهای خود را تشویق می‌کند تا خلاق  و ریسک پذیر باشند. آیا گمان می‌کنید که مشتریان B2B خواهان شوخ‌طبعی در تبلیغات ویدئویی نیستند؟ دارمش در این خصوص دیدگاه خیلی خوبی دارد: مشتریان اصلی هاب اسپات B2B هستند اما این کمپانی مانع سرگرم شدن این مشتریان از طریق ویدئوهای تبلیغاتی خود نمی‌شود. به آن‌چه پیش از شما در صنعت مورد فعالیت‌تان رایج بوده مقید نباشید و سعی نکنید تا از رویه‌ی رقیبان خود پیروی کنید. به جای این‌کار تلاش کنید که فرصتی را برای ایجاد جذابیت و شوخ‌طبعی در تبلیغات ویدئویی خود ایجاد نمایید.

4- تبلیغات ویدئویی را از نظر جست و جو بهینه‌ سازی نمایید

تاکتیک‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای آسان‌تر پیدا شدن تبلیغات ویدئویی خود در موتورهای جست و جو استفاده کنید. نخستین کاری که باید انجام دهید این است که پیش از آپلود کردن ویدئو و اشتراک گذاری آن در هر سایت دیگری، سئوی ویدئوی خود را حداکثرسازی نمایید. زمانی که بحث سئو برای ویدئوها پیش می‌آید توضیحات مرتبط با ویدئو اهمیت بسیاری پیدا می‌کنند. علت این امر آن است که توضیحات به گوگل اجازه می‌دهند تا دریابد که محتوای ویدئو در چه ارتباطی است. بنابراین به خاطر داشته باشید که ویدئوی شما با کلمات کلیدی مناسب نشان‌گذاری و با توضیحات مناسب و عناوین یکتا توضیح داده شده باشد. گوگل به شما برای تکمیل اطلاعاتی که باعث افزایش رتبه‌ی سایتتان می‌شود نیاز دارد.

5- یاد بگیرید و خود را محک بزنید

آیا می‌دانید که 65 درصد از مخاطبان شما بیشتر از طریق بینایی فرا می‌گیرند؟ یکی از قوی‌ترین روش‌هایی که شما می‌توانید از آن در تبلیغات ویدئویی خود بهره ببرید، آموزش مخاطبان از این طریق است. و نکته‌ی فوق‌العاده در این مورد این است که آموزش از طریق تبلیغات ویدئویی اشکال گوناگونی به خود می‌گیرد. به عنوان مثال شما می‌توانید به مشتریان خود بیاموزید که چگونه از یک محصول یا سرویس استفاده کنند و به آنان توصیه‌هایی کاربردی در مورد چگونگی بهره‌ گیری حداکثری از این محصولات را بدهید. به عنوان مثالی دیگر شما می‌توانید وبیناری بسازید تا در آن اطلاعات صنعت خود، موقعیت برند خود به عنوان یک پیشتاز فکری، افزایش ارزش به زندگی مشتریانتان و … را ارائه نمایید.

علاوه بر این ویدئوی تبلیغاتی می‌تواند برای محصولات و سرویس‌های شما محکی فراهم نماید. براساس اظهار وب‌دام (WebDam) در مورد بازاریابی محتوا، مشتریان بالاترین میزان اثربخشی را توصیف کرده‌اند و این میزان برابر با 89 درصد بوده است. این رضایت بیشتر در مورد ویدئوهایی است که با تمرکز بر روی مشتریان و موفقیتی که آنان در رابطه با استفاده از محصولات و سرویس‌ها به دست می‌آورند، ساخته شده‌اند.

 

ارسال یک دیدگاه