4 مزیت علامت تجاری

0
48
مزیت علامت تجاری

مقوله ی برند و علامت تجاری قوی در دنیای تجارت و کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. علامت تجاری ارزش و هویت یک کسب و کار می باشد و با توجه به رقابتی بودن بازار هدف داشتن علامت تجاری معتبر در بین مشتریان یک مزیت بزرگ به حساب می آید. ساخت برند و علامت تجاری مستلزم سرمایه گذاری و مدیریت راهبردی است، و به کارگیری استراتژی های آن نیازمند یک برنامه ریزی مدون و بلند مدت می باشد. برند و علامت تجاری قوی منجر به اشتراک گذاری ارزش های شرکت برای برقراری ارتباط با مشتریان می باشد.

شرکت ها و کسب و کارها برای  ساخت برند و مارک تجاری از تبلغات کمک می گیرند. هدف تبلیغات آنلاین آگاهی مشتریان در مورد محصولات و خدمات جدید و همچنین ایجاد تصویری روشن و قدرتمند از کسب و کار می باشد. برندینگ چیزی فراتر از طراحی و ترویج یک لوگو در بین مشتریان هدف است و بر پایه ی درک نیازها و خواسته های مشتریان ایجاد می شود. در ادامه ی این مقاله مزایای به کارگیری برند و علامت تجاری را مورد بررسی قرار می دهیم:

مزیت علامت تجاری

  • افزایش وفاداری مشتریان

داشتن برند و علامت تجاری قوی منجر به افزایش وفاداری مشتریان نسبت به محصولات و کالاها می شود. کارشناسان بازاریابی بر این باور هستند که ارزش واقعی محصولات و خدمات در درون شرکت نیست، بلکه علامت تجاری یک محصول ارزش حقیقی آن را در ذهن مشتریان هدف ایجاد می کند. به طور خلاصه نام های تجاری نقش موثری را در انتخاب محصولات و کالاها توسط مشتریان ایجاد می کند و مارک های شناخته شده در بازار رقابتی انتخاب مصرف کنندگان را هدایت می کنند.

  • ورود به بازار رقابت

برند تجاری محصولات یک شرکت و کسب و کار را از شرکت های دیگر در بازار رقابتی متمایز می کند و این امر منجر به ایجاد مزیت رقابتی در شرکت می شود. برندها و مارک های قوی برای ورود به بازار موفق تر از دیگر شرکت ها عمل می کنند هرچه شناخت یک برند در بازار توسط مشتریان بیشتر باشد، رقابت با سایر مارک شناخته شده افزایش می یابد.

  • سهولت در معرفی محصولات

با بهره گرفتن از استراتژی و تکنیک های ساخت برند تجاری شرکت ها و کمپانی ها به راحتی محصولات و کالاهای جدید خود را با سرمایه گذاری کم تری به مشتریان هدف خود معرفی می کنند به عنوان نمونه شرکت خودروسازی مرسدس بنز به دلیل محبوبیت و نام آشنا بودن مارک و برند تجاری خود به سادگی و بدون پرداخت هزینه های اضافی کالاهای خود را در بازار معرفی می کند.

  • تولید چندین محصول

علامت تجاری قوی و قدرتمند در بازار به شرکت ها این امکان را می دهد که محصولات دیگر را با همان نام و علامت تجاری به بازار هدف معرفی کنید. این بدان معناست که مشتریان برای خرید یک محصول، کالاهای دیگر شما را نیز خریداری کنند. به عنوان نمونه اگر شرکت شما در زمینه ی لپ تاپ فعالیت دارد شما می توانید تبلت و یا گوشی های همراه را با همان نام و علامت تجاری به بازار عرضه کنید که این امر منجر به افزایش فروش و بالا رفتن میزان سود سالیانه شرکت و کسب و کار در یک بازه ی زمانی بلند مدت می شود.

ارسال یک دیدگاه