20 ابزار ضروري براي بازارياب هاي باهوش

0
137
20 ابزار ضروري براي بازارياب هاي باهوش

شما به عنوان يک بازارياب، اغلب تعداد زيادي کلاه بر سر مي گذاريد (با يك دست چند تا هندوانه بر مي داريد) و در همان زمان، مسئوليت ها و وظايف بسياري را نيز مديريت مي کنيد _ از رسانه هاي جمعي گرفته تا خلق محتوا. خوشبختانه، تقريباً براي هر نوع فعاليت بازاريابي يک برنامه کاربردي يا يک سرويس وجود دارد و هر هفته نيز نسخه جديدي از آن وارد بازار مي شود.

اين ابزارها هر چقدر هم كه مفيد باشند، به علت اينكه تعداد زيادي از آنها وجود دارد، باعث مي شود فهميدن اينكه به كداميك از اين ابزارها نياز داريد براي شما دشوار شود.

اين مقاله بر اساس کتاب الکترونيکي که به تازگي منتشر شده به نام 20 ابزار براي بازارياب هاي باهوش، نوشته شده و شامل برخي از رايج ترين ابزار هاي مورد استفاده بازارياب هاي بِرندهاي مطرحي مثل نايک و اُ-رآل مي شود.

توليد ايده و سازمان دهي آن: “فيدلي”، “مِنشن”،” ترلو”، “زاپيه”

بهترين بازارياب ها در حباب زندگي نمي کنند، آنها دائما اطلاعات را جمع آوري کرده و آخرين رويداد ها را تجزيه و تحليل مي کنند. با وجود مضامين بسياري که هر روز به اشتراک گذاشته مي شود، سازمان يافته ماندن، براي اينکه فرصتهاي كليدي را از دست ندهيد، خيلي مهم است.

ابزار هايي مثل “فيدلي” و “منشن” اين امکان را به شما مي دهند که عناويني را كه بر مبناي منبع خبري هستند يا کليد واژه هايي را که انتخاب کرده ايد، پيگيري کنيد. اين ابزار به شما کمک مي کنند که نه تنها از مکالماتي که در مورد بِرند انتخابي شما جريان دارند آگاه شويد، بلکه ايده هاي جديدي براي مضامين خودتان توليد کنيد.

وقتي که منابع اطلاعاتي خود را پيدا کرديد، زمان آن رسيده که فعاليت هاي روزانه خود را ارتقاء دهيد يعني هوشمندانه تر کار کنيد، نه سخت تر. “ترلو” اين امكان را به شما مي دهد که تمام اطلاعات خود را روي يک داشبورد بصري سازمان دهيد و آن را با همکارانتان به اشتراك بگذاريد و اينگونه همکاري تان را متمرکزتر و کارآمد تر كنيد.

سپس با اتصال تمام اپليکيشن هايي که استفاده مي کنيد به “زاپيه”، مي توانيد با كم كردن استفاده از ابزارهاي دستي و انجام كارهاي تكراري، بازدهي خود را افزايش دهيد.

خلق محتوا: “کريدز”، “فوتوليا اينستانت کالکشن”، “گو انيمِيت”، “پيكسلر”، “کيو زد زد آر”، “تکست مستر”،  “يونيک ساند”،  “ويستيا”

نقش بازاريابي محتوا، براي بازارياب ها روز به روز بيشتر اهميت پيدا مي کند. به طور متوسط، بازارياب هاي B2C در حال كار بر روي 13 ابتكار محتوايي متفاوت هستند و اين امر مديريت منابع را به موثرترين نحو ممکن ضروري مي سازد.

ايده محتوا از پست هاي ساده وبلاگي تا انواع فرمتها نشأت گرفته، که شامل اطلاعات گرافيکي و فيلم هاي ويدئويي مي شود. بِرند ها عامل انتشار آن شده اند و از ابزارهاي مختلفي استفاده مي کنند تا بدون وابستگي به آژانس هاي تخصصي و بودجه هاي کلان، بتوانند خودشان محتوا را توليد کنند.

طراحي گرافيکي، توليد ويدئويي و محتواي مكتوب از طريق برنامه هاي آنلاين بيشتر قابل دسترسي بوده و به شما اجازه مي دهد تا اين کار را خودتان انجام دهيد يا اينکه براي به حداقل رساندن نقش واسطه ها، از يک مدل منبع اطلاعاتي و خدماتي مردمي استفاده کنيد.

بازارياب هايي که مي خواهند دستي در توليد محتوا داشته باشند، مي توانند از ابزارهايي مانند “فوتوليا اينستانت کالکشن” براي پيدا کردن عکس هاي مدرن موجود که ظاهري ‘ آيفونو گرافي’ دارند استفاده کنند و سپس براي ويرايش يا اضافه کردن متن به عکس ها براي وبلاگ ها و خبرنامه هايشان از “پيكسلر” استفاده نمايند.

همچنين آنها مي توانند از طريق “کيو زد زد آر” پرسش و پاسخ هايي به سبك شركت رسانه اي “بازفيد” آمريكا مطرح كنند تا با شنوندگان خود به شيوه اي سرگرم كننده و غير جدي ارتباط داشته باشند.

بازارياب هاي بلند پرواز تر، مي توانند براي ساختن ويديوهاي مخصوص خودشان از “گو انيميت” استفاده کنند و براي اينكه باعث توليد ويدئوهاي بيشتر شوند آنرا از طريق “ويستيا” به اشتراك گذارند.

اگرچه اين ابزارها باعث مي شوند که خلق محتوا آسان تر شود، ممکن است هميشه خودتان شخصاً وقت انجام اين کار را نداشته باشيد. استفاده از منابع اطلاعاتي و خدماتي مردمي جايگزين مناسبي به جاي اجير کردن يک واسطه شده است. با افزايش تعداد کساني که به طور انفرادي در اين برنامه هاي آنلاين کار مي کنند، در جايي كه پيدا کردن شخص يا تيم مناسبي که با پروژه شما سازگار باشد آسان شده است، انتخاب افراد با استعداد بسيار بجاست.

“تکست مستر” (که من در آنجا کار مي کنم) گروهي از نويسندگان و مترجمان را براي توليد مقالات، بروشور ها و صفحات اينترنتي گرد هم آورده است. طراحان گرافيکي مي توانند در “کريدز” متن را گرفته و در جايي كه اقيانوسي از انواع مطالب وجود دارد، يك قطعه چشمگير و جالب توجه در اين ميان ارائه كنند. بازارياب ها همچنين مي توانند براي ايجاد يک امتياز دهي سفارشي براي ويديو هايشان، يك نفر سازنده را از “يونيک ساند” به خدمت گيرند.

تعامل اجتماعي: “بافر”، “اي کومي”، “گت ريسپانس”، “توييپي”

خلق محتوا تنها نيمي از کار است … علاوه بر آن شما نمي خواهيد که تمام زحماتتان در گورستان مفهوم ها گم شود! به اشتراک گذاري اجتماعي به يک هنر تبديل شده و بازارياب هاي موفق براي اينکه مطمئن شوند تلاش هايشان بيشترين تآثير را داشته، از ابزارهاي بسيار زيادي استفاده مي کنند.

يکي از محبوب ترين ابزار هاي به اشتراک گذاري اجتماعي، “بافر” است و اين محبوبيت منطقي است. چرا که نه تنها پست هاي شما در شبکه هاي اجتماعي را به شکل خودکار به اشتراك مي گذارد، بلكه بهترين زمان انتشار آنها را نيز به شما نشان مي دهد.  بدون شک “توييتر” نيز يکي از محبوب ترين منابع بازاريابي است و “توييپي” هم به شما کمک مي کند تا شبکه توييتر خود را براي افزايش دسترسي و ارتباط با افراد تأثير گذار در اين زمينه، مديريت کنيد.

کسب و کارهايي که به واسطه محتوايشان بيشترين مشغوليت را دارند، فقط محدود به كار به اشتراک گذاري اجتماعي نيستند. آنها با استفاده از ابزارهايي مثل “گت ريسپانس” براي ساختن صفحات، شکل ها و صفحات خبري مختص خودشان با استفاده از عمل کشيدن_ و _ رها ساختن،  يک اکوسيستم  بي عيب اطراف محتواي خودشان مي آفرينند.

وقتي که شما خودتان و مضامينتان را در معرض ديد دنيا قرار مي دهيد، به ناچار پاسخي نيز دريافت خواهيد کرد. “اي کومي” به شما کمک مي كند تا بازخورد مشتري را مديريت کنيد تا  اعتبار خود را افزايش دهيد و حتي رتبه بندي جستجوي گوگل خود را بهبود بخشيد.

تبديل بازديد كننده: “اي بي تِيستي”، “بازاستريم”، “کي ورد تول”، “موز”

بازارياب ها با استفاده از بهينه سازي موتورهاي جستجو، وب سايت هاي خود را براي جذب بازديدکنندگان جديد و تبديل آنها به مشتريان، بهينه مي کنند. آنها با استفاده از ترکيبي از ابزارهاي “موز” براي تجزيه و تحليل و بهبود سايت هايشان،  “بازاستريم” براي مديريت ساخت لينک، و “کي ورد تول” براي شناسايي واژگان مرتبط استفاده مي کنند.

پس از تمام اين ها، کار شما هنوز تمام نشده : اين مهم آست که شما طرح ها و پيام هاي ايميل ها و وب سايت خود را امتحان كنيد تا بفهميد كداميك به بهترين نحو کار مي کند. “اي بي تيستي” براي امتحان “اي بي” شما بدون نياز به دانستن علم آمار، مفيد است.

ما چه رَوَندي را از اين ابزار ها مي توانيم دريابيم؟

برترين نكته محبوبيت اين ابزارها اين است که بازارياب ها روش هاي ابتكاري را براي بهبود جريان کارشان پيدا مي كنند که شامل خلق محتوا توسط خودشان يا يافتن کارکنان آزادِ آنلاين است.

بازارياب ها در صفحات خود مطالب زيادي دارند و حجم کار نيز مرتباً در حال افزايش است. آنهايي موفق خواهند شد که براي اينکه خودشان را کارآمد تر و فعاليت هاي بازاريابي خود را تاثيرگذارتر کنند، دائماً راه هاي جديدي را امتحان مي کنند.

برگرفته از:

*کلیه حقوق برای مجله سندباد (مجله تخصصی کسب و کار سایت سندباد) محفوظ می باشد*

ارسال یک دیدگاه