2 درصد جریمه به یک مصوبه!

0
74
2 درصد جریمه به یک مصوبه!

درخواست شرکت میهن برای پرداخت حق بیمه پرسنل طی 6 ماه آینده به صورت تقسیطی محقق نشد

سید حسین هاشمی استاندار تهران: باید به برند میهن با 12000 پرسنل کمک کنیم تا طرح های توسعه این شرکت در موعد مقرر به بهره برداری برسد

*معاون اداره کل تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران:دریافت 2 درصد جریمه از متقاضیان تقسیط و حق بیمه مانده بدهی ها کاملا قانونی و مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام است

  مصوبه ابلاغی ستاد تسهیل استان تهران در مورد تقسیط حق بیمه پرسنل شرکت فراورده های لبنی میهن برای 6 ماه آینده محقق نشد!

به گزارش خبرنگار ما، هفته گذشته در جلسه ستاد تسهیل استان تهران که به ریاست سید حسین هاشمی استاندار تهران و با دبیری محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و نمایندگان بخش خصوصی از خانه صنعت، معدن و تجارت برگزار شده بود، مصوب شد که برای کمک به تامین نقدینگی شرکت میهن حق بیمه 5/4 میلیارد تومانی پرسنل این شرکت که هر ماهه به سازمان تامین اجتماعی حوزه شهرستان های استان تهران پرداخت می شود تا پایان سال جاری به صورت 50 درصد نقد و 50 درصد اقساطی پرداخت شود .

استاندار تهران در این جلسه گفت: باید به برندهای معتبر صنعتی و تولیدی کمک کرد تا طرح های توسعه آنها به موقع اجرا شود و دغدغه تولید و اشتغال نداشته باشند.

وی افزود: این برندها که در حال حاضر اعتبار صنعت و تولید کشور هستند، سزاوار حمایت و کمک بوده و هرگونه مساعدت برای رفع مشکلات آنها الزامی است.

استاندار به عنوان نمونه به شرکت فراورده های لبنی میهن به عنوان یک برند مهم صنایع لبنی و بستنی کشور اشاره کرد و افزود: مدیرعامل این شرکت آقای ایوب پایداری امروز برای اولین بار به جمع ما در ستاد تسهیل آمده که حضور ایشان ما را غافلگیر کرد!

مقام اول استان بیان کرد: شرکت فراورده های لبنی میهن در حال حاضر حدود 12 هزار نیروی شاغل در شهرستان اسلام شهر دارد که پیش بینی می شود با راه اندازی طرح توسعه این شرکت تحت عنوان شهر لبنیات، در آینده نزدیک این تعداد شاغلین باز هم افزایش پیدا کند.

به گفته هاشمی، حالا در شرایطی که ما آماده شده ایم تا در یک مناسبت ویژه این طرح توسعه را رسما افتتاح و راه اندازی کنیم با خبر شدیم که آقای پایداری برای تسریع در اجرای این طرح، با کمی مشکل نقدینگی مواجه شده و درخواستی از ما مدیران ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران دارد که باید بوی کمک کنیم.

 ایوب پایداری نیز با تشکر از توجه استاندار محترم به حال و روز تولیدکنندگان در شرایط فعلی اعلام کرد: بنده برای اولین بار است که در این گونه جلسات شرکت می کنم و بحمداله تاکنون نیاز به کمک به ویژه کمک مالی از  هیچ ارگان و دستگاهی نداشتم.

وی خاطر نشان ساخت: حضور و درخواست امروز اینجانب در ستاد تسهیل فقط در زمینه تقسیط حق بیمه پرسنل شرکت میهن با احتساب پرداخت 50 درصد نقد و 50 درصد تقسیط در طی 6 ماه آینده است.

ایشان متذکر شد: شرکت فراورده های لبنی میهن ماهانه حدود 5/4 میلیارد تومان حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی می پردازد که تا به امروز این پرداختها به طور منظم و مرتب انجام شده است.

محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و دبیر کارگروه ستاد تسهیل استان نیز با اشاره به عملکرد درخشان شرکت فراورده های لبنی میهن و مدیریت توانمند آن در ایجاد تولید و اشتغال گفت: این برند مایه افتخار صنعت و تولید استان تهران و کشور است و امیدواریم با مصوب شدن این درخواست در ستاد تسهیل، زمینه تکمیل و راه اندازی طرح توسعه میهن در شهر جدید لبنیات هرچه زودتر محقق شود.

در ادامه این جلسه، عبداله شیرکوند نماینده تام الاختیار و معاون اداره کل تامین اجتماعی حوزه شهرستانهای استان تهران و حاضر در این جلسه ضمن اعلام موافقت با تقسیط حق بیمه پرسنل شرکت میهن، از پایداری خواست برای تسریع در این روند به سازمان ذیربط مراجعه کند.

براساس این گزارش، دقیقا 3 روز بعد از این تصمیم گیری ، مدیرعامل شرکت میهن خبر از عدم توافق با سازمان تامین اجتماعی و لغو مصوبه ستاد تسهیل استان تهران داد .

وی گفت: تامین اجتماعی برای اجرای این مصوبه خواستار پرداخت 2 درصد جریمه برای تقسیط شدن حق بیمه 5/4 میلیارد تومانی شرکت میهن شد.

پایداری با ابراز ناخرسندی از این تصمیم گیری گفت: اگر در جلسه ستاد تسهیل در استانداری این درخواست مطرح می شد دیگر نیازی به اینهمه پیگیری و دخالت مسئولان استان تهران نبود!

وی اعتراف کرد: پسرم به من گفته بود، قانون در این مورد صراحت دارد که به برندها با حجم بالای تعداد شاغلین در مقاطع اورژانس باید کمک شود که دیدیم بچه ها ، هنوز تجربه بزرگسالان را ندارند!

براساس این گزارش، معاون اداره کل تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران نیز در تماس خبرنگار ما با تائید عدم موافقت شرکت میهن با اجرایی شدن این مصوبه گفت:  دریافت 2 درصد جریمه از متقاضیان حق بیمه مانده بدهی ها کاملا قانونی و مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

وی افزود: این جریمه ربطی به تقسیط حق بیمه ندارد ولی شرکت میهن می خواهد به مدت 6 ماه و هر ماه 5/2 میلیارد تومان پرداخت نکند که این مدت طبق قانون جریمه دارد و باید وصول شود!

به گفته شیرکوند، اداره کل تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران تعداد 120 هزار مستمری بگیر دارد که سهم این تعداد در شهرستان اسلام شهر بالغ بر 26 هزار نفر است و تقریبا ماهی 30 الی 140 میلیارد تومان باید مستمری پرداخت کند.

       mihan-jalase2

منبع:سندباد

ارسال یک دیدگاه