اولویت تامین برق در شهرکهای صنعتی

0
80
اولویت تامین برق در شهرکهای صنعتی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران مطرح کرد

 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران خواستار کمپین ویژه نمایندگان مجلس از حوزه استان تهران برای پیگیری و تخصیص 50 درصد از مالیات ارزش افزوده وصول شده از صنعتگران به شرکت های خدماتی به منظور تامین هزینه های تحمیل شده به شهرکهای صنعتی مصوب شد .

مهندس محمدرضا قاهری بدر در گردهمایی صنعتگران سالن فناوری شهرک صنعتی عباس آباد که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، فرماندار و نماینده شهرستان پاکدشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود با طرح این پیشنهاد گفت: اجرایی شدن این پیشنهاد موجب خواهد شد که شرکت های خدماتی در شهرکهای صنعتی نقش و وظایف شهرداران را برای انجام امور خدماتی و رفاهی شهرکها به عهده گیرند.

وی اضافه کرد: البته تحقق این پیشنهاد مستلزم توجیه و اقدام نمایندگان محترم و کسب مصوبه از مجلس و دولت است.

قاهری بدر همچنین با اشاره به بحث سامانه کار در شهرکهای صنعتی گفت: از آنجائیکه این سامانه در حال حاضر  مشکل دارد و آدم های ناموفق در بخش صنعت با کوچ کردن به کشورهای اروپایی و امریکا به عنوان صنعتگران موفق جلوه می کنند، لذا، تصحیح و اصلاح سامانه کار ما در این بخش الزامی است و مجلسی ها باید در این زمینه کمک کنند.

ایشان خاطر نشان ساخت: واحدهای تولیدی و صنایع کوچک نیاز به حمایت ویژه هم در بحث بازار ، هم مدیریت و هم تکنولوژی و سرمایه دارند و در این خصوص طی 6 ماه گذشته تلاش زیادی به عمل آمد تا با ایجاد کارگروه های مشترک با ادارات محیط زیست، آب، برق، گاز، جهاد کشاورزی، دادگستری، اقتصاد و دارایی و حتی برنامه و بودجه به مشکلات این واحدها رسیدگی شود.

قاهری بدر با بیان اینکه برق و گاز امروز جوابگوی صنایع ما نیست و ما باید تدابیری جدید اتخاذ کنیم ، یادآور شد: برعکس در تامین آب شهرکهای صنعتی روش ها و شیوه های بازیافت و تصفیه آب امکان پذیر است و آب در حال حاضر، اولویت ما در شهرکهای صنعتی نیست!

منبع:سندباد

ارسال یک دیدگاه