وقتی که سالها در کنار مدیران کسب و کار فعالیت کنید, می بینید که چه چیزهایی در دراز مدت جواب می دهد و چه چیزهایی خیر. موردی که من متوجه شدم این بود که تعیین کننده موفقیت شما، ویژگی های ذاتی یا عادات شخصی نیست, بلکه رفتار شماست.

منظور از ” رفتار” چیست؟ عکس العمل شما زمانی که مدت زمان طولانی تحت فشار استرس باشید. اینکه آیا به تعهدات خود عمل می کنید یا خیر. با دیگران چگونه ارتباط برقرار می کنید. دیدگاهتان نسبت به مشتری چگونه است. چقدر حاضرید سختی بکشید تا کارتان به درستی انجام شود. اینکه منظم و متمرکز هستید یا دارای ذهنی پریشان و حواس پرت هستید. و از این قبیل مسائل.

باید اقرار کنم که مؤسسان و مدیران ناکارآمدی را می شناسم که کارشان را برای مدتی به خوبی انجام می دهند, اما دیر یا زود, معمولاً زمانی که فشار بر آنها زیاد می شود و کار ها به خوبی پیش نمی روند, رفتار خود ویرانگرانه ای را از خود بروز می دهند, که به ضرر آنهاست. متأسفانه این افراد معمولاً کسب و کار خود را نیز به واسطه این رفتار خراب می کنند.

اگر می خواهید در دراز مدت از این رفتارهای مخرب رهایی یابید, باید نگاهی درآینه به خود بیاندازید تا ببینید کدام یک از این رفتارهای محدود کننده در شما وجود دارد.

  • ساده لوحی :

همه ما بطور ذاتی کمی ساده لوحیم, اما هر چه زودتر آن را به زیرکی و دیر باوری تغییر دهیم, شانس بیشتری برای رشد و ارتقاء‌ داریم. دلیل ان کاملا ساده است: بچه ننه ها و احمق ها هیچ وقت پیروز نمی شوند. یاد بگیرید تا در مورد چیزهایی که می خوانید و یا می شنوید، بپرسید و همیشه منبع را مد نظر داشته باشید.

  • اضطراب:

موقعیت های پر استرس در دنیای تجارت امری عادی است. اتفاقات همیشه آنطور که ما برنامه ریزی کرده ایم پیش نمی روند و گاهی مشکلات وحشتناکی پیش می آید. این موضوع همیشه وجود داشته. اگر شما نتوانید در مواقع بحرانی آدرنالین خود را کنترل و ارامش خود را حفظ کنید زیر بار فشار خرد می شوید.

  • تعصب کورکورانه:

شور و اشتیاق یک عامل مهم در موفقیت است, اما زمانی که شما از حد می گذرانید و تعصب را پیش می گیرید, نتیجه عکس خواهد داد. من این مورد را بارها و بارها مشاهده کرده ام. این کار باعث می شود تا از حقیقت درک درستی پیدا نکنیم, استدلال درستی نداشته باشیم و تصمیمات درستی نگیریم.

  • تنبلی :

کسانی که می خواهند به بهترین چیز ها دست پیدا کنند این حقیقت مهم را می دانند که باید به مدت طولانی و به سختی تلاش کنند. به همین خاطر است که همواره متمرکز و منظم هستند. اکثر مردم سست و بی حال اند و به این دلیل است که موفقیت های بزرگ نصیب اکثر افراد نمی شود. به همین سادگی.

  • ذهنیت سرهم بندی مشکلات به جای حل ریشه ای:

استیو جابز می گوید: ” نصف چیزی که کارآفرین های موفق را از ناموفق جدا می کند, پشتکار خالصانه است” اگر شما نسبت به کاری که می کنید اشتیاق نداشته باشید, به ان پای بند نخواهید ماند. این روز ها اکثر مردم فقط به دنبال خوشگذرانی اند و این روش راه به جایی نخواهد برد.

  • تخلیه هیجانات:

انتقال هرگونه احساساتی که در ابراز انها مشکل دارید– حسادت, خجالت, حقارت, گرفتن حق خود- به افراد دیگری که با انها کار می کنید و واکنش همراه با عصبانت داشتن, تنها خودتان و اطرافیانتان را آازار نخواهد داد, بلکه کارتان را نیز نابود خواهد کرد.

  • خودخواهی:

اگر طوری رفتار می کنید که انگار جهان به دور شما می گردد باید استعداد خاصی که شایستگی بروز این رفتار را داشته باشد، در خود داشته باشید. حتی در این صورت، بیش از اندازه خود محور بودن باعث می شود تا تأثیرگذاری خود را از دست بدهید. کسب و کار حول محور شما نیست, بلکه در رابطه با کسب و کار است. در رابطه با تجربه مشتریان تان از محصولات تان است. پس به یاد داشته باشید که در روابط متقابل چه کسی باید در خدمت طرف دیگر باشد.

  • در آینده یا گذشته زندگی کردن:

ما می توانیم از گذشته درس بگیریم, اما ماندن در گذشته مخرب است. به همین صورت, شما می توانید برای آینده برنامه ریزی کنید و آرزوهایی داشته باشید, اما اگر فعالیت هایتان در زمان حال متمرکز نباشد, هیچ وقت به رویا ها و برنامه هایتان دست پیدا نخواهید کرد.

  • بی تفاوتی سبکسرانه :

شما اخیرا عباراتی مانند: ” فرقی نمیکنه”, ”  همه اش خوبه”, ” خیالی نیست ” را زیاد می شنوید اما هیچ وقت انها را از زبان انسان های موفق نشنیده اید. انها ممکن است خصوصیات بسیاری داشته باشند اما بی تفاوتی یکی از آنها نیست.

  • حساسیت بیش از حد:

اگر آنقدر نازک نارنجی هستید که هر گونه انتقادی شما را عصبی و هر چیز کوچکی ناراحتتان می کند, مسیر سختی را در دنیای کسب و کار پیش رو دارید. به همین خاطر است که مدیران کسب و کار معمولا افراد شوخ طبع و فروتنی هستند. این امر یکی از الزامات دنیای کسب و کار است, زیاد خود را جدی نگیرید.

و اما نکته آخر اینکه اگر هر یک از این موارد شما را انقدر ناراحت کرد که می خواهید یک کامنت غضبناک برای من بنویسید, شما تقریبا دو یا سه مشکل دارید که باید روی ان کار کنید. در این صورت هم می توانید نیمه پر لیوان را ببینید, حداقل بی تفاوت نیستید!!

برگرفته از:

*کلیه حقوق برای مجله سندباد (مجله تخصصی کسب و کار سایت سندباد) محفوظ می باشد*