گلایه « میزبان» از تعرفه واردات مواد اولیه!

0
48

در بازدید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مطرح شد

دکتر پرویز کلباسی: این شرکت همسو با اهداف دولت تدبیر و امید، روند جذب نیرو ایجاد اشتغال جدید همزمان با توسعه ظرفیت های تولید در حوزه محصولات الکترونیک را با جدیت پیگیری می کند

رفع دغدغه ها و افزایش توان صادراتی برای رقابت در بازار مستلزم ارائه مشوق ها و حمایت مسئولان از برندهای معتبر و به روز کردن ماشین آلات جدید است.

احمد میزبان مدیرعامل شرکت صنايع لفاف‌زرين در دومین بازديد مهندس محمدرضا مس‌فروش، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از این واحد طی 2 سال گذشته، روند رو به توسعه و تغییر و تحول در ساختار تولیدی این شرکت را با توجه به خریداری و نصب ماشین آلات جدید مورد تاکید قرار داد.

تاسیسات تولیدی اين شركت كه در سال 82 فعاليت خود را شروع كرده با هدف جبران عقب‌ماندگي كشور در زمينه انواع لفاف‌ها و بسته‌بندي‌ها و ارائه محصولاتي همتراز كشورهاي پيشرفته در اين بخش آغاز به کار کرد.

ميزبان ، در اين ديدار با ارائه توضيحاتي در مورد ضرورت استفاده از مواد، ماشين‌الات و طرح‌هاي روز دنيا در بسته‌بندي محصولات براي جا نماندن از كشورهاي پيشرو در اين بخش تاكيد كرد مجموعه تحت مديريتش براي تحقق اين هدف هر آن چه در توان داشته را به خدمت گرفته است.

او از خانواده‌اي صنعتگر سربرآورده كه پدرش حاج احمد میزبان براي ساليان متمادي در صنعت چاپ و بسته‌بندي کشور  حضور پررنگي داشته و موسس لفاف‌زرين است و در حوزه فعاليت خود سنگ تمام گذاشته است.

لفاف‌زرين (SLZ ) تولیدکننده فيلم‌ پلی اتیلن، بک شیت (Back sheet ) و بک شیت کتانی است و در صنعت فيلم شرينگ ليبل، غلاف، انواع نايلون و نايلكس، ترسپافون و سلفون فعال و با سابقه است و انواع محصولات اين بخش را عرضه مي‌كند.

اين شركت كه از جديدترين ماشين‌آلات آلماني در تاسيسات خود در جاده مخصوص کرج استفاده مي‌كند با در اختيار داشتن 130 نيروي كارآمد و فعالیت در 3 شیفت، تلاش كرده بالاترين كيفيت محصولات را با قميت‌گذاري منصفانه عجين كند تا به شركتي معتبر در حوزه فعاليت خود تبديل شود.

ميزبان با اشاره به اين كه در دوران ما مهم‌ترين سرمايه هر شركت را نه دستگاه‌ها و حجم نقدينگي كه نيروهاي شركت تشكيل مي‌دهد از برگزاري دوره‌هاي منسجم آموزشي در شركت براي ارتقاي بهره‌وري و تسهيل و بهبود مراودات نيروها خبر مي‌دهد.

لفاف‌زرين در واقع زيرمجموعه هلدينگي متشكل از 7 شركت است كه این شرکت ها توسط حاج احمد میزبان رئیس هیات مدیره و و بنیانگذار این شرکت با محوریت کیفیت و صادرات مدیریت می شود.

به گفته وي، ايران در بخش چاپ پابه‌پاي دنيا پيش مي‌رود و تقريبا هم‌تراز پيشرفته‌ترين كشورها در اين بخش است و در بخش توليد فيلم هم عقب‌ماندگي چنداني وجود ندارد.

كيفيت بالاي محصولات در كنار قيمت‌هاي منصفانه موجب شده محصولات اين شركت علاوه بر بازار داخلي در سطح منطقه هم مشتريان زيادي داشته باشد و در حال حاضر صادرات به كشورهاي تركيه، سوريه و عراق برقرار است.

ميزبان يكي از جدي‌ترين مشكلات لفاف‌زرين و ساير شركت‌هاي فعال در اين حوزه را سياست‌گذاري‌هاي كلان در صنعت نايلون و نايلكس مي‌داند.

نرخ تعرفه واردات مواد اوليه مورد نياز اين صنعت و همچنين تعرفه صادرات محصول نهايي به شكل قابل توجهي بالا رفته كه اين مساله رقابت با محصول ساخته شده وارداتي و همچنين تداوم صادرات را با مشكل مواجه كرده است.

آنچنان كه ميزبان مي‌گويد براي حل اين مشكل مذاكراتي با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته اما هنوز به نتيجه خاصي نرسيده است.

با وجود اين مشكلات، شركت لفاف زرين در كنار توليد محصولات قبلي خود با توليد يك محصول منحصر به فرد (NeckFit)  كه نوعي پيش‌بند نايلوني است كه كاملا دور گردن چفت مي‌شود و مي‌تواند در بخش‌هاي محتلفي از آرايشگاه‌هاي زنانه و مردانه تا واحدهاي پزشكي و دندانپزشكي كاربرد داشته باشد به دنبال ايجاد فضاي كاري جديدي در صنعت خود است.

متاسفانه تلا‌ش‌ها براي ثبت اين محصول در داخل به در بسته خورد و مديران شركت تصميم به ثبت آن در بريتانيا گرفتند و همزمان تلاش‌ها براي بازاريابي و فروش اين محصول در اروپا هم شروع شده است.

مهندس مس‌فروش و هيات‌همراه در اين بازديد با عملكرد و مشكلات شركت لفاف‌زرين آشنا شدند و دستورات لازم براي بررسي مطالبات اين واحد صادر شد.

گلایه میزبان از تعرفه واردات مواد اولیه! 5

گلایه میزبان از تعرفه واردات مواد اولیه! 4

گلایه میزبان از تعرفه واردات مواد اولیه! 3

گلایه میزبان از تعرفه واردات مواد اولیه! 2

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه