کاهش واردات کالا به استان تهران

0
54

ارزش واردات کالا از گمرگات تهران بیش از 18 درصد کاهش پیدا کرد .

خلیل پرتوزاده معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با ارائه گزارش عملکرد شش ماهه اول سال 95 این معاونت و توسعه تجارت اعلام کرد: ارزش واردات در نیمه اول سال جاری 3.294 میلیون دلار می باشد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 30/18  درصد کاهش داشته است.

وی گفت : با توجه به 5 درصد ازسهم صادرات استان تهران از کل کشور ، تعداد 5322 مورد کارت بازرگانی صادر و تمدید شده است.

پرتوزاده اضافه کرد: طی نیمه اول سال 17.568 میلیون دلار ارزش ثبت سفارش کالا از استان تهران بوده که سهم استان از کشور بیش از 65 درصد می باشد .

ایشان در خصوص اعزام و پذیرش هیات تجاری گفت : طی شش ماهه اول سال جاری تعداد 1 هیات تجاری با هدف توسعه صادرات غیرنفتی، شناسایی فرصت ها و چالش ها به کشور روسیه اعزام گردید .همچنین تعداد 5 هیات تجاری از کشورهای آذربایجان- عراق – روسیه- افغانستان با هدف توسعه روابط تجاری و اقتصادی پذیرش گردیده است.

همچنین به گفته معاون امور بازرگانی و توسعه و تجارت: از ابتدای سال جاری انتخابات 58 اتحادیه برگزار گردیده است و 78 جلسه  کمیسیون نظارت با 705 مصوبه تشکیل شده است.

 وی در ادامه با اشاره به صدور پروانه کسب در نیمه نخست سال گفت : تعداد 28650 فقره پروانه کسب در حوزه های تولیدی ، توزیعی و خدماتی صادر شده و در حوزه فرش نیز تعداد 780 فقره کارت شناسایی صادر و 107 نفر به بیمه تامین اجتماعی معرفی گردیده اند  .

منبع : سندباد

ارسال یک دیدگاه