پیام رییس جمهور به دهمین جشنواره ملی مدیران و تولیدکنندگان جوان

0
59
پیام رییس جمهور به دهمین جشنواره ملی مدیران و تولیدکنندگان جوان

پیام رییس جمهور به دهمین جشنواره ملی مدیران و تولیدکنندگان جوان توسط سید علی صدری قرائت شد.

سیدعلی صدری رییس خانه صنعت،معدن و تجارت جوانان ، پیام رییس جمهور به دهمین جشنواره ملی مدیران و تولیدکنندگان جوان را قرائت کرد. متن این پیام به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

ایران اسلامی به واسطه توفیقات اخیر در عرصه های بین المللی ، در آستانه تحولی بزرگ در ابعاد سیاسی و اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی قرار دارد. تعامل موثر و سازنده و گفتگوی مقتدرانه با جهان پشتوانه ی اقتدار سیاسی و موجب استحکام اقتصاد مبتنی بر دانش است. در این مسیر سازمان های مردم نهاد در تبیین اهداف کلان اقتصادی و بویژه تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسیار مهمی دارند. این نهاد ها که از متن ملت برخاسته اند در کنار تلاش تولید کنندگان و کارآفرینان و حمایت مسئولان اقتصادی می توانند گام های موثری در رونق و پویایی اقتصاد کشور و تحقق راهبردهای مقام معظم رهبری بردارند.

یکی از شاخص های اصلی پیشرفت در جهان معاصر ، پیوند و به کاربستن دانش و فناوری در تولیدات صنعتی و کشاورزی است. از سیاست های دولت تدبیر و امید در تحقق اقتصاد مقاومتی ، اصلاح نگاه به فعالیت های اقتصادی است؛ به نحوی که تولیدات کشاورزی و صنعتی و همچنین مدیریت امور اقتصادی از ورطه سودگرایی صرف و سوداگرایی بی سامان رها شده و با بهره گیری از دانش روز، به فعالیتی برای پیشرفت و سعادت تبدیل شود. به لطف خدا و با همت مسوولان دولت و فعالان اقتصادی زمینه برای رونق و شکوفایی صنعت و تولید فراهم و عرصه برای صنعتگران متعهد ، بویژه جوانان بلند همت کشور که افتخار آفرینان اصلی این عرصه هستند، آماده است.

امیدوارم این جشنواره که گنجینه مهارت ها و تخصص اهل فن و تراوش فکری اندیشمندان است؛ مجال فرخنده ای برای هم اندیشی و تبادل نظر دست اندرکاران و کارشناسان این حوزه و تلاش و همدلی برای هدایت ظرفیت های ملی در مسیر تحقق آرمان های والای ایران عزیز در فرصت پسا تحریم باشد. تحول اقتصادی جز از طریق تحول در فرهنگ اقتصادی امکان پذیر نیست. امیدوارم این جشنواره در مسیر ترویج دو قاعده مهم تحول فرهنگ اقتصادی ، یعنی ” پرهیز از سود مداری صرف و سریع الحصول فردی ” و ” تلاش برای کار بست دانش روز در امر تولید” موفق باشد و با روحیه جمعی ، تلاش جهادی و برنامه ریزی خردمندانه ، فردای جامعه ایرانی را فردایی پر از برکت و سعادت رقم زند.

امیدوارم با همت جوانان صنعتگر و تدبیر و تلاش دولت بتوانیم در کنار بهره برداری از فرصت ها و ایجاد ظرفیت های تازه، اعتماد عمومی به تولید کنندگان و محصولات ایرانی را نیز افزایش دهیم و اقتدار اقتصادی ایران را در منطقه و جهان تثبیت کنیم. از خداوند بزرگ برای همه تلاشگران حوزه صنعت، تولید و تجارت ؛ بویژه جوانان خلاق و کارآفرین توفیق روزافزون و برای ملت شریف ایران آینده درخشان و پرنشاط مسالت دارم.

منبع : سندباد

ارسال یک دیدگاه