پروانه معادن فاقد ایمنی تمدید نمی شود

0
50
پروانه معادن فاقد ایمنی تمدید نمی شود

هشدار معاون امور معادن و صنایع معدنی استان تهران


بهره برداران و مسئولان معادن استان تهران بعد از فاجعه معدن “یورت ” گرگان هشدار ایمنی دریافت کردند.
مهندس علی عبدی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان تهران در این مورد گفت: اگر این مسئولان و بهره برداران معادن به هشدار ایمنی سازمان توجه نکنند ؛ پروانه فعالیت آنها قطعا تمدید نخواهد شد.
وی افزود : این معاونت از ریاست سازمان دستور اکید گرفته که در مورد رعایت ایمنی معادن استان هرگز چشم پوشی و مصالحه نکند و قاطعانه با متخلفین برخورد لازم صورت گیرد.
به گفته عبدی ، حتی قبل از حادثه معدن ” یورت” گرگان و در بازدید ها و جلسات هم اندیشی با بهره برداران معادن استان تهران این هشدار ها بصورت مداوم تکرار و تاکید شده است.
وی سپس با بیان این موضوع که اغماض در مورد برخی مسائل از جمله تاخیر در پرداخت حقوق دولتی معادن و یا تقسیط آن و همچنین سایر مسائل حقوقی بهره برداران معادن تا حدودی قابل حل است گفت: اما در مورد فقدان ایمنی و عدم رعایت آن در معادن که با جان انسانها و کارگران زحمتکش معادن بازی میکند، هیچگونه اغماضی صورت نخواهد گرفت . بر اساس اظهارات این مدیر معدنی، الزام و توجه به موارد ایمنی در این حوزه  تاکید شده که تاکنون معادن زیادی را بدلیل نداشتن مسئول ایمنی و رفاه معادن تعطیل کرده ایم.
نامبرده خاطرنشان ساخت : ما درنظر داریم که در سال جاری همین میزان رشد و حتی بالاتر را در معادن استان تهران داشته باشیم. در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گرفته و شدیدا پیگیر آن هستیم.
وی با اشاره به زمینه مساعد فعالیت در معادن در صورت توسعه اهداف عمرانی در کشور نیز گفت: با برنامه ریزی خوبی که در سال جاری در این بخش انجام داده ایم قطع یقین علاوه بر رشد بالاتر در سطح معادن استان تهران امکان افزایش تعداد شاغلین در این بخش نیز مقدور است.
عبدی در پاسخ به این سوال که در مراسم 26 تیر ماه ، روز ملی صنعت ، به عنوان روز تقدیر از واحد های برتر و فعالان صنعتی و معدنی استان تهران چه معادنی در استان تهران معرفی شده اند گفت: ما تلاش کرده ایم آن دسته از بهره برداران معادن را که با همه مشکلات بازار و سختی تولید در معادن توانسته اند اشتغال خود را حفظ و حتی بیشتر کنند معرفی کنیم و ان شاالله این اقدام محرک خوبی برای سایر بهره  برداران معادن استان تهران شود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی استان تهران در ادامه از رشد 8 درصدی عملکرد معادن استان تهران در سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد و افزود : این رشد منطقی در شرایطی صورت گرفته که سال گذشته عملکرد بخش معادن در کل کشور بدلیل کاهش فعالیت های عمرانی و ساخت و سازها تا حدودی با رکود مواجه بود.
ایشان در پایان با اظهار تاسف از حادثه قتل مرحوم علی اکبر چراغی صاحب معدن لپه زنک در داخل معدن توسط افراد و عواملی که با وی اختلاف مالی داشتند ، اظهار داشت: قطعا مسئولان قضایی کشور با این گونه افراد مخل نظم و قانون جامعه که امنیت بهره برداران را در معادن کشور بخطر می اندازند قاطعانه برخورد خواهند کرد.

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه