وعده های بی پشتوانه به صنعتگران

0
127
وعده های بی پشتوانه به صنعتگران

در بازدید مسئولان  سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مطرح کرد

علی شعبانی مديرعامل: عدم برخورداری صنعتگران مستقر در شهرکهای صنعتی از معافیت مالیاتی 5 ساله و قاچاق انواع ظروف از مبادی رسمی و بی توجهی گمرک به این مساله شرایط و بهبود تولید در کشور را کند کرده است

بد‌عهدي دولتي‌ها و اهمال در اجراي درست قوانيني كه براي حمايت از صنايع داخلي وضع شده‌اند فرياد اعتراض توليدكنندگان وطني را به آسمان رسانده است.

علی شعبانی، مديرعامل شركت مهرجام سديد هفته گذشته در ديدار مهندس محمدرضا مس‌فروش، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و هيات‌همراه از تاسيسات توليدي اين شركت در شهرك صنعتي عباس‌آباد خواستار كمك به حل مشكلات واحدهاي توليدي شد.

شركت مهرجام سديد توليدكننده انواع ظروف پخت‌وپز است كه فعاليت خود را از سال 92 با تامين زميني به مساحت 2.2 هكتار و ايجاد فضاي توليد به مساحت 1.2 هكتار آغاز كرد.

شعباني با اشاره به اين كه مهرجام سديد شركتي خانوادگي است با اشاره به اين كه تا پيش از ورود به حوزه توليد به همراه برادرانش دست‌اندركار واردات ظروف تفلون از چين بوده از حركت‌ به سمت توليد براي جلوگيري از خروج ارز از كشور و اشتغالزايي مي‌گويد.

اين شركت كه براي 200 نفر اشتغالزايي داشته انواع ظروف را با پوشش‌هاي تفلون، سراميك و گرانيت با طرح‌ها و سايزهاي متنوع توليد و روانه بازار مي‌كند.

بر خلاف اكثر واحدها كه از وضع بد بازار مي‌نالند مهرجام سديد با تمام ظرفيت مشغول به كار است و روزانه 7هزار عدد قابلمه توليد مي‌كند.

اين ظروف از جنس آلومينيوم هستند و از سايز 16 تا 40 توليد مي‌شوند. اين محصولات تحت برند ثبت شده شركت يعني MGS، يا با سفارش ساير برندها و به صورت سفارشي توليد مي‌شود.

شعباني جدي‌ترين چالش‌هاي اين شركت را قاچاق انواع ظروف پخت‌وپز از مبادي رسمي و بي‌توجهي گمرك به اين مساله و عدم‌همكاري اين سازمان در ترخيص سريع مواد اوليه وارداتي اين شركت عنوان مي‌كند كه گاه حتي به تعطيلي خطوط توليد منجر مي‌شود.

اگرچه مهرجام سديد پيشنهادهايي براي صادرات به كشورهاي منطقه هم داشته ليكن با توجه به تقاضاي بالا در كشور هنوز موفق به ورود به اين عرصه نشده است.

در اين ديدار همچنين گريزي هم به مساله وعده برخورداري از معافيت مالياتي 5 ساله در صورت استقرار در شهرك‌هاي صنعتي مصوب زده شد كه اجرايي نشده و يكي ديگر از وعده‌هاي بي‌پشتوانه‌اي است كه به صنعتگران داده مي‌شود.

بر اساس اظهارات شعباني براي راه‌اندازي تاسيسات فعلي مهرجام سديد 30 ميلياردتومان هزينه شده كه با توجه به برنامه شركت براي توليد قاشق و چنگال در آينده اين حجم سرمايه‌گذاري افزايش خواهد يافت.

مهندس مس‌فروش و هيات‌همراه در اين ديدار با عملكرد شركت مهرجام سديد آشنا شدند و از تلاش‌هاي مديران و كاركنان اين واحد براي تامين بخشي از نيازهاي داخلي تقدير به عمل آمد.

 وعده های بی پشتوانه به صنعتگران 3

وعده های بی پشتوانه به صنعتگران 2

 منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه