هفت دلیل شکست استارت آپ ها و چگونگی اجتناب از آن‌ها

0
314
شکست استارت آپ‌

احتمال این‌که یک استارت آپ فاقد سرمایه بتواند در نهایت موفق شود بسیار اندک است. اما اگر این شرکت‌ها بتوانند دلایل رایج شکست استارت آپ‌ها را شناسایی کرده و از آن‌ها اجتناب نمایند، می‌توانند احتمال موفقیت خود را افزایش دهند. در این نوشته قصد داریم تا به برخی از دلایل رایج شکست استارت آپ‌ و چگونگی اجتناب از این عوامل اشاره‌ داشته باشیم.

  1. ناتوانی در یافتن مشکلات حل نشده‌ی مشتریان

بسیاری از سرمایه‌گذاران بر این باورند که ایده‌شان آن‌قدر ارزش‌مند هست که بیشترین تلاششان در تولید محصولات، نشان دادن آن به مردم و انتظار برای جریان ورودی وجه نقد باشد. این در حالی است که چنین توهمی یکی از بزرگ‌ترین دلایل شکست شرکت‌های استارت آپی است. در واقع مردم با محصولات شرکت‌های استارت آپی مخالف هستند، چرا که اکثر این شرکت‌ها با شکست مواجه می‌شوند. بنابراین مردم تنها محصولاتی را امتحان می‌کنند که قول حل نمودن یک مشکل بزرگ را، که کسی برای حل آن تلاش نمی‌کند، بدهد.

برای اجتناب از این مشکل فعالیت شرکت خود را شروع نکنید مگر زمانی که افراد بسیاری مایل باشند برای دریافت محصولات شما در آینده‌ای نزدیک، در حال حاضر پول پرداخت کنند.

  1. خودداری از دریافت بازخورد از نمونه‌های اولیه

بسیاری از سرمایه‌گذاران از این‌که اجازه دهند شخصی محصولاتشان را پیش از رسیدن به بهترین حالت مشاهده کند، خودداری می‌کنند. دلایل بسیاری برای ارتکاب چنین اشتباهی وجود دارد. ممکن است سرمایه‌گذاران بترسند که شخص دیگری ایده‌هایشان را بدزدد، ممکن است قصد داشته باشند تا همتایان خود را تحت تأثیر قرار دهند و شاید هم می‌ترسند تا تولیدشان در بهترین حالت ممکن نباشد کسی آن‌ها را نخرد. در هر صورت ناتوانی در دریافت بازخورد از مشتریان بالقوه معمولاً برای یک شرکت استارت آپ نابود کننده است.

با ساختن نمونه‌های اولیه‌ی ارزان و دریافت بازخورد در مورد آن و استفاده از این بازخوردها برای ساختن محصول بهتر، می‌توان از این مشکل اجتناب کرد.

  1. علاقه داشتن به بازار مورد فعالیت

یک فعالیت تجاری را تنها با انگیزه‌ی کسب درآمد شروع نکنید. علت این سخن ساده است. برای موفقیت نیاز است تا تقریباً 80 ساعت در هفته را با درآمدی اندک صرف موفقیت استارت آپ کنید. ممکن نیست که به این سختی روی این فعالیت کار کنید، مگر آن که باور داشته باشید که مأموریت زندگی شما این است که با ارائه‌ی محصولات شرکتتان، مشتریان بهتری پیدا کنید.

بنابراین استارت آپ خود را در مسیری جهت‌دهی کنید که عمیقاً به آن علاقه‌مند هستید. مردم معمولاً یک فعالیت تجاری را آغاز می‌کنند چرا که سرمایه‌گذار آن دارای مشکلی است که هیچ فرد دیگری حاضر به حل کردن آن نیست. اگر افرادی زیاد دیگری همان مشکل را داشته باشند، چنین نقطه‌ای، نقطه‌ی شروع مناسبی است.

  1. فقدان توانایی‌های مورد نیاز برای پیروزی

اگر فکر می‌کنید وظیفه‌ی کارآفرین این است که در مورد مسائل بزرگ فکر کند و دیگران را استخدام نماید تا کارهای واقعی را انجام دهند، بهتر است در مورد گمان خود مجدداً فکر کنید! یکی از دلایل بزرگی که باعث شکست شرکت‌های استارت آپ می‌شود این است که سرمایه‌گذاران نمی‌توانند کارهای واقعی را که برای موفقیت لازم هستند، انجام دهند.

کارآفرینان در صورتی‌که صنایعی را انتخاب کنند که در آن مهارت دارند، احتمال موفقیت خود را افزایش خواهند داد.

  1. نادیده گرفتن زیان مالی

درصورتی‌که شما علاقه‌ای به محاسبه‌ی پول‌های خرد ندارید، فعالیت یک شرکت را شروع نکنید. بسیاری از کارآفرینان محصولی عالی را می‌سازند و سپس برای مشاهده‌ی درخشش خود به جهان خیره می‌شوند! این افراد معمولاً مشتاقانه در مورد این‌که چگونه دیگران به راحتی یک استارت آپ ایجاد کرده و درآمد بسیاری را به دست آورده‌اند، خوانده‌اند و گمان می‌کنند که خود نیز می‌توانند چنین کاری را انجام دهند. به همین سبب این افراد زیان‌های مالی خود را نادیده می‌گیرند و تصور می‌کنند که هنگامی که زمانش فرا برسد، سود بسیاری را به دست خواهند آورد.

بهترین کارآفرینان تنها در موارد ضروری پول خرج می‌کنند و حداقل شش ماه پیش از به پایان رسیدن وجوه نقد، زیاد کردن درآمد خود را به عنوان یک وظیفه‌ی تمام وقت درنظر می‌گیرند.

  1. ناتوانی در افزایش سرمایه

اگر پیش‌تر هیچ‌گاه سرمایه‌ی یک شرکت استارت آپ را افزایش نداده‌اید، ممکن است به سبب دفعات شکستی که پیش از موفقیت خواهید داشت متعجب شوید. حتی در صورتی‌که یک کارآفرین متوجه شود که وجه نقد رو به اتمام است، در اغلب موارد برای اقدام دیر دست به کار می‌شود، و علاوه بر این به دنبال گروه نامناسبی از سرمایه‌گذاران می‌رود و اطلاعاتی که آنان را به سرمایه‌گذاری در شرکت ترغیب کند را نیز در اختیارشان قرار نمی‌دهد. کارآفرینان می‌توانند از این مشکل با هماهنگی رویکرد افزایش سرمایه‌شان با سطح توسعه‌ی شرکت‌ خود اجتناب کنند.

  1. تیم ضعیف با مدیریت ضعیف

آخرین دلیل شکست استارت آپ‌ ، مدیری است که نمی‌تواند به با استعدادترین افراد خود، که موفقیت شرکت به آنان وابسته است، انگیزه دهد. یک واقعیت ساده این است که در صورتی‌که شما رهبر خوبی نباشید، بسیار سخت است که این امر را یاد بگیرید. علاوه بر این توانایی‌های مدیریتی مورد نیاز برای داشتن یک کمپانی با 10 کارمند بسیار متفاوت است با توانایی‌های مدیریتی برای داشتن یک کمپانی با 100 یا 1000 کارمند.

ارسال یک دیدگاه