نقیب ، مهمان ویژه سمینار بلونیا!

0
78
مهندس علی نقیب

مهندس علی نقیب ، رئیس هیئت مدیره شرکت بهداشتی دکتر عبیدی ، اولین شرکت تولیدکننده محصولات ارگانیک به دعوت سازمان سلامت و بهداشت ایتالیا به این کشور رفت.

مهندس علی نقیب رئیس هیئت مدیره شرکت بهداشتی دکتر عبیدی که سال گذشته موفق شد در لابراتوار آرایشی و بهداشتی این شرکت کرم ارگانیک میراکل را به عنوان اولین و تنها کرم ارگانیک ایران تولید و عرضه کند، هفته گذشته دعوت رسمی مسئولان سازمان سلامت و بهداشت ایتالیا به این کشور سفر کرد.

به گزارش خبرنگار ما، نقیب که واحد تحت مدیریتش در منطقه صنعتی اتحاد تهران فعال است، در حال حاضر در پنج گروه متفاوت محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت می کند. تولید انواع مایع ظرفشویی، شامپو، خمیردندان، مایعات ضد عفونی کننده سطوح و میوه وسبزیجات ، مایع دستشویی، کرم ها جمله تولیدات این شرکت می باشد.که توسعه وتولید محصولات جدید نیز در حال انجام می باشد.

نقیب که از مدیران و برندهای معتبر و با سابقه صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی کشور است و سالها سکاندار شرکت کف( داروگر) در استان تهران بوده است، در طی 4 سال گذشته با خریداری و مدیریت واحد فعلی شرکت بهداشتی دکتر عبیدی، همان اهداف و برنامه ریزی را با جدیت آغاز نموده است.

تحول و نوآوری برای احداث یک واحد آرایشی و بهداشتی مدرن از همان ابتدای فعالیت نقیب در شرکت بهداشتی دکتر عبیدی مورد توجه ویژه قرار گرفت که ثمره و نتیجه عالی این کار در سال گذشته با افتتاح اولین سری محصولات بهداشتی ارگانیک با حضوررئیس سازمان غذا و دارو و جمعی از مسئولان دستگاه های مختلف بازتاب گسترده ای در کشور داشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت بهداشتی دکتر عبیدی حالا بعد از حدود یکسال از بهره برداری از کرم ارگانیک میراکل ، با دعوتنامه رسمی سازمان سلامت و بهداشت به کشور ایتالیا رفت و در بازگشت اعلام کرد: این دعوتنامه واقعا به بنده روحیه مضاعف بخشید و نشان داد که چگونه خارجی ها بدنبال توفیقات و دستاوردهای گرانبهای زحمتکشان و خلاقان کشورمان هستند.

به گفته نقیب، در این دعوتنامه رسمی هزینه رفت وبرگشت و اقامت در شهر بلونیا به منظور شرکت در یک سمینار بین المللی و مذاکره برای اینجانب متقبل و پیش بینی شده بود. این اقدام و اعطای چنین امتیازی به یک برند آرایشی و بهداشتی کشورمان گواه آنست که خارجی ها تا چه حد به تولید محصولات ارگانیک و سلامتی و بهداشت و محیط زیست توجه دارند و هر اتفاق را در این زمینه در 4 گوشه دنیا رصد می کنند.

دعوت وزارت سلامت و بهداشت ایتالیا از یک مهمان ویژه ایرانی و فراهم کردن مقدمات سفر وی و شنیدن تجربیات این تولیدکننده ، حامل پیام مهمی برای نخبگان و نواندیشان کشورمان است که توفیقات و اختراعات  آنها در هر زمینه ای از دید سایر کشورها و دوستداران سلامت و بهداشت جهانی پنهان نیست.

نقیب بعد از بازگشت از سفر به ایتالیا با خبرنگار ما گفت و گو کرده است همچنین گفت: درسمینار بلونیا علاوه بر ارائه نحوه تولید و عرضه محصولات ارگانیک بهداشتی در ایران، نگاهی هم به مسائل و مشکلات و اهداف و توفیقات بخش سلامت ایرانیان داشتم. تنها نماینده ایران در سمینار سلامت و بهداشت کشور ایتالیا، همچنین اظهار داشت: این فرصت بسیار خوبی بود که در بحث ارگانیک و توسعه این بحث در کشورمان حرف بزنم.

نقیب در عین حال گریزی هم به غفلت مسائل پیرامون این کار بزرگ در کشور زد و تصریح کرد: تنها وزارت بهداشت و معاونت سازمان غذا و دارو از بنده حمایت کرد در حالیکه سایر ارگانهای مرتبط برای تشویق فعالان این نوع محصولات امتیازاتی را در نظر نگرفتند. به اعتقاد وی، یکی از امتیازاتی که می تواند این ایده را توسعه دهد و توجه به شرکت های خلاق این صنعت را نشان دهد. واگذاری مجوز زمین و یا سایر مشوق های صنعتی به شرکت های پیشرو در صنعت محصولات ارگانیک است، دقیقا همانگونه که این روزها امتیازاتی خاص به شرکت های دانش بنیان می دهند.

اشاره نقیب به این موضوع بدان دلیل است که اخیرا شرکت بهداشتی دکتر عبیدی اعلام کرده برای توسعه فعالیتهایش به واگذاری زمین مناسب و ارزان در یکی از شهرکهای صنعتی استان تهران نیاز دارد. به علاوه وی معتقد است: صدور مجوز برای این گونه شرکت ها، باید از قانون شعاع 120 کیلومتری تهران همانند شرکت های دانش بنیان مستثنی شود تا با این اقدامات تشویقی، صنعت تولید محصولات ارگانیک نیز در کشورمان نهادینه شود.

این مدیرخلاق و پیشرو صنعت محصولات بهداشتی ارگانیک در عین حال به خبر مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی ایران که گفته است: فضاهای خالی شهرکهای صنعتی را به متقاضیان شرکت های دانش بنیان خواهیم داد واکنش نشان داد و گفت: اگر واحدهای ارگانیک را هم متصل به واحدهای دانش بنیان کنند قطعا به نفع کشور و سلامت و بهداشت جامعه خواهد بود.

نقیب در این زمینه نگاهی هم به مصوبات اقتصاد مقاومتی که با شعار امسال نیز همخوانی دارد کرد و توضیح داد: از جمله محورهای مهم اهداف اقتصاد مقاومتی ، سلامت و بهداشت جامعه نیز است و تصور می کنم اگر مسئولان این بخش به تولید محصولات ارگانیک هم برای تعمیم و توسعه بهداشت و سلامت جامعه اسلامی ایران تاکید کنند راه منطقی و سالمی را کلید زده اند که آینده سلامت و بهداشت کشور را بیمه خواهد کرد.

ارسال یک دیدگاه