همکاری تازه مایکروسافت و آمازون در زمینه هوش مصنوعی برای مقابله با گوگل

0
54
همکاری تازه مایکروسافت و آمازون

مایکروسافت و آمازون در کنار گوگل مطرح ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر فضای ابری هستند و سال هاست که رقابت تنگا تنگی با هم دارند.

حالا گویا مایکروسافت معتقد است که دشمنِ دشمن ما، می تواند دوست ما باشد! و در این راستا می خواهد یک دوستی طولانی را با رقیب دیرینه خود، آمازون، پی ریزی کند، تا در کنار یکدیگر بتوانند گوگل، قدرتمندترین شرکت در زمینه خدمات هوش مصنوعی در فضای ابری را از میدان به در کنند.

نرم افزار Gluon

در این راستا به تازگی مایکروسافت و آمازون با همکاری یکدیگر نرم افزار «Gluon» را جهت ساخت هرچه راحت تر سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی و یاد گیری ماشین برای توسعه دهندگان ارائه داده اند. لازم به ذکر است که ابزار جدید «گلوآن»، رایگان و متن باز است که این موضوع در آینده به توسعه هر چه بهتر این نرم افزار کمک شایانی خواهد کرد.

نرم افزار Gluon

به گفته کارشناسان تحول بزرگ بعدی در زمینه محاسبات ابری، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. به همین دلیل انتظار می رود نرم افزار جدید، موجب پیشرفت بیش از پیش کسب و کار این دو کمپانی در زمینه خدمات مبتنی بر فضای ابری شود. در نهایت مایکروسافت و آمازون امیدوارند به واسطه Gluon بتوانند بر سلطه چندین ساله گوگل در زمینه هوش مصنوعی مبتنی بر فضای ابری پایان دهند.

نرم افزار Gluon

لازم به یادآوری است که گوگل از قبل ابزار «TensorFlow» را برای تولید اپ های مبتنی بر یاد گیری ماشین در اختیار توسعه دهندگان قرار داده. این ابزار نیز رایگان و منبع باز است.

فراموش نکنیم که TensorFlow تنها در مدت کوتاهی پس از عرضه، توانست خود را در لیست 5 ابزار برتر بین توسعه دهدگان در سایت میزبانی پروژه های منبع باز جای دهد. لذا به نظر می رسد Gluon راه سختی را در رقابت با این رقیب پر طرفدار خود داشته باشد.

منبع: BUSINESS INSIDER

ارسال یک دیدگاه