((فاتح)) همه شهرک ها و ماندگار از جنس بتن

0
74
((فاتح)) همه شهرک ها و ماندگار از جنس بتن

در بازدید هیاتی بزرگ از  شهرک صنعتی غیردولتی شنزار مطرح شد

مهندس نیما مقدم مدیرعامل : شهرک صنعتی غیردولتی شنزار در حال تدارک لازم برای راه اندازی و افتتاح فاز عملیاتی این مجموعه عظیم صنعتی – کارگاهی – خدماتی در دهه مبارک فجر است

شهرک صنعتی غیردولتی شن زار به عنوان اولین و بزرگترین شهرک صنعتی نمونه کشور متعلق به بخش خصوصی ، هفته گذشته مورد بازدید هیاتی 60 نفره از مسئولان ارشد شرکت شهرک های صنعتی ایران و معاونت های فنی و عمرانی شرکت شهرک های صنعتی31 استان کشور قرار گرفت .

این بازدید که به همت شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و با هماهنگی مهندس فتحعلی محمدزاده معاونت محترم عمران و محیط زیست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، صورت پذیرفت ،توجه هر چه بیشتر دولت به سرمایه گذاری بخش خصوصی را در صنعت هویدا می سازد .

مهندس خداپناه لو معاونت عمران و محیط زیست شرکت شهرک های صنعتی استان تهران بعنوان میزبان این هیات بزرگ ضمن تشکر و خوش آمد گویی به حاضران اهداف بازدید از شهرک صنعتی عباس آباد را به لحاظ وسعت و اهمیت صنایع فعال در آن برشمرد و در ادامه بازدید از شهرک همجوار آن بنام شن زار را بلحاظ وسعت و کیفیت اجرائی در شهرک سازی حائز اهمیت خاص دانست و اضافه کرد: همواره توسعه و نزدیک شدن به استاندارد های بین المللی از اهم اهداف در ساخت و ساز شهرک ها در استان تهران بوده و در این خصوص شنزار توانسته است با رعایت   استاندارد های بین المللی در اجراء شهرک صنعتی غیردولتی گامی مهم در این خصوص بردارد .

مهندس محمدزاده معاونت فنی و عمرانی سازمان شهرک های صنعتی ایران نیز در بیاناتی هدف از این بازدید را آشنائی معاونت های عمرانی شرکت های استانی با نحوه اجراء در شهرک سازی مدرن عنوان کرده و افزود شن زار توانسته است با آشنائی خود در زمینه های نوین اجرائی و سابقه چند دهه مدیران در اجراء پروژه های ملی ، شهرک سازی را به خوبی مدل سازی نموده که می تواند بلحاظ کیفی مورد استفاده و بهره برداری در سطح کشور قرار گیرد.

مهندس نیما مقدم مدیرعامل مجموعه شنزار نیز ضمن تشکر از حضور گسترده معاونین فنی و عمرانی شرکت های استانی علاقه مندی و دقت حاضران را در این بازدید ستود و افزود: شهرک صنعتی خصوصی شنزار در واقع تداوم تلاش های پیگیر و علمی مهندس حسن فاتح موسس و بنیانگذار شرکت شن زار است این شرکت با سابقه فعالیت از سال 1347 تاکنون با افتتاح اولین کارخانه تولید قطعات بتنی در ایران به روش پرس خشک در سال 1354 و افتتاح خطوط تولید پرس تر بتن طبق آخرین تکنولوژی روز دنیا از سال 1383 بعنوان پیشرو در امر صنعت بتن ایران بعنوان بزرگترین تولید کننده قطعات بتنی خاص همواره مطرح بوده است ، که به تولید نیوجرسی های مفصلی می توان توجه ویژه داشت .

شن زار ضمن اجرای طرح توسعه و سرمایه گذاری همگام با سیاست های دولت جمهوری اسلامی، در زمینه خصوصی سازی اقدام به احداث زیرساخت های شهرک صنعتی غیردولتی با اخذ مجوز از مبادی ذیربط نموده است .

پیشینه علمی و تجربی مدیران در خصوص احداث پروژه های کلان و آشنایی با روش های نوین اروپائی باعث شده است این شهرک صنعتی با رویکرد علمی و جهانی ایجاد گردد .

احداث راههای دسترسی با زیرسازی خاص و روسازی بتنی، توجه ویژه به ایجاد خطوط آب و برق و گاز و فاضلاب باعث شده است که هزینه های نگهداری آتی شهرک پایین آمده که با این اقدامات یکی از بزرگترین معضلات آتی شهرک های صنعتی در سطح کشور از بین می رود . در این شهرک حدود 1100 واحد مسکونی با رعایت فاصله و فضای سبز مناسب و لازم در دست احداث است که این اقدام با هدف تامین مسکن مورد نیاز بخش شاغل در صنعت ایجاد گردیده است .

بافت کارگاهی این شهرک صنعتی بمنظور خدمت رسانی به صنایع می تواند محل استقرار خوب و کافی جهت صنایع کوچک باشد که فرم ساخت آن می تواند الگوی مناسبی جهت سایر شهرک ها باشد و دقت در اجرا، از مزایای خاص این بخش می باشد .

به گفته مقدم، شهرک صنعتی شن زار با رفع موانع و مشکلات گذشته ، اکنون بعنوان شهرکی پیشرو و کارا در زمینه صنعت مطرح گردیده و نظارت مدیریت شهرک های صنعتی استان تهران و نظرات سودمند شخص مهندس قاهری بدر مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی در بهبود هر چه بیشتر کیفیت تاکنون نقش اساسی داشته است .

بر اساس این گزارش، در ادامه بازدید میدانی از عملیات اجرائی توسط گروه بازدید کننده از کلیه قسمت های این شرکت توانست مورد توجه خاص مهمانان قرار گرفت و در خاتمه، مهندس مقدم به نیابت از هیئت مدیره شرکت شن زار از کلیه بازدید کنندگان محترم و مدیریت و معاونین محترم شرکت استانی تهران و همچنین مهندس محمدزاده معاونت محترم فنی و عمرانی شرکت شهرکهای صنعتی ایران تشکر کرد و اظهار داشت امیدوار است با توجهات بیشتر و ا ستفاده از نظرات اساتید بتوانیم با ارتقاء بیشتر کیفی، خدمت رسانی به صنایع را هر چه بیشتر و بهتر به انجام رساند.

شهرک صنعتی غیردولتی شنزار

شهرک صنعتی غیردولتی شنزار1

شهرک صنعتی غیردولتی شنزار2

شهرک صنعتی غیردولتی شنزار3

شهرک صنعتی غیردولتی شنزار4

منبع:سندباد

ارسال یک دیدگاه