عرضه کالاهای ایرانی با لیبل های خارجی!

0
67

در بازدید از شرکت صنعت چوب آسیا گستر ساج آسا مطرح شد

عباس غلامی: این پدیره نوظهور در حال حاضر صنعت مبلمان اتاق خواب، منزل و اداری را هدف گرفته و به طور غیر مستقیم به شرکت های معتبر داخلی لطمه می زند

 تاسيسات توليدي شركت صنعت چوب آسيا گستر ساج‌ آسا در شهرك صنعتي پرند هفته گذشته مورد بازديد مهندس محمدرضا مس‌فروش، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و هيات ‌همراه قرار گرفت.

آقای عباس غلامي، مديرعامل شركت صنعت چوب آسياگستر ساج‌آسا در اين بازديد به تشريح پيشينه و عملكرد اين واحد پرداخت و گريزي هم به مشكلات فراروي اين واحد زد.

شركت ساج‌آسا فعاليت خود را در زمينه توليد انواع سرويس خواب و مبلمان از سال 1370 در كارگاهي كوچك در يافت‌آباد شروع كرد.

اين شركت كه شعار «خلاقيت، نوآوري و كيفيت برتر» را براي خود برگزيده با پايبندي به اصل توليد مطلوب و قيمت‌گذاري منصفانه و رقابت با کالاهای خارجی مشابه خيلي زود راه خود را در بازار يافت و روند توسعه مجموعه آغاز شد.

در اين روند تاسيسات توليد در وهله اول در یافت آباد و سپس به شهرک صنعتی چهاردانگه و در نهايت در سال 91 به محل فعلي در شهرک صنعتی پرند انتقال يافت.

بخش اصلي توان مجموعه كه امروز شركتي بزرگ با 70 نيروی انسانی مستقیم و ماشين‌آلاتي پیشرفته  و به روز است روي توليد سرويس خواب متمركز شده و روزانه به طور ميانگين 20دست سرويس خواب با کیفیت بی نظیروديگر ملزومات اتاق خواب در اين شركت توليد و روانه بازار مي‌شود.

تمركز بر توليد موجب شده شركت تا امروز روي عرضه مستقيم محصولات كار نكند و توليدات خود را از طريق فروشگاه‌هاي ديگر به مشتريان عرضه كند.

در همين حين بخش مهمي از حجم توليد به سفارشات مربوط است و شركت طبق سفارش مشتري محصول را توليد كرده و تحويل مي‌دهد.

غلامي در مورد مشكلات فرا روي مجموعه به مواردي چون بروكراسي شديد حاكم بر نهادهايي كه متولي خدمات‌رساني به صنعت و صنعتگران هستند اشاره مي‌كند تا آن جا كه فعاليت آن‌ها بيشتر مايه مزاحمت است تا مديريت و حمايت.

او به عنوان نمونه از الزام شركت‌هاي صنعتي به اخذ ده‌ها مجوز و تاييديه براي تامين ماشين آلات مورد نياز از خارج اشاره مي‌كند كه توان و انگيزه صنعتگر را مي‌گيرد و او را دچار مشكلات متعدد مي‌كند.

واردات بي‌رويه محصولات چوبي از خارج از ديگر مشكلات و دغدغه‌هاي توليدكنندگان وطني است و همچنین کپی برداری از محصولات و تولید نامرغوب آن محصول توسط افراد سودجو و عدم برخورد مراجع قضایی با این افراد که در نهایت باعث بی ثباتی و تزلزل در بازار می گردد.

بر اساس اظهارات غلامي پديده نوظهور ديگري هم پيش روي اين واحد قرار گرفته كه هرچند به طور مستقيم لطمه‌اي به شركت نمي‌زند اما مشتريان و خريداران را مغبون مي‌سازد.

با توجه به کیفیت بالای محصولات ساج آسا عده ای کالاهای ساج آسا را به عنوان کالاهای وارداتی و خارجی به فروش می رسانند.

موفقيت در كسب تنديس برترين محصولات در نمايشگاه هافكس و کسب تندیس جهادگربرتر وکسب تندیس برترین واحد نمونه صنفی تولیدی وکسب تندیس کیفیت برترو همچنین کسب لوح تقدیرصنعت ساختمانی و اقتصاد مقاومتی طي سال‌هاي متوالي خود گواهي بر كيفيت توليدات ساج آسا است.

مهندس مس‌فروش و هيات‌همراه در اين بازديد با توانمندي‌ها و مشكلات ساج‌آسا آشنا شدند و دستورات لازم براي بررسي مطالبات اين واحد موفق توليدي صادر شد.

saj

saj2

منبع:سندباد

ارسال یک دیدگاه