عرضه محصولات جدید «به تک » به بازار

0
275

برنامه ریزی قطب فعال بستنی و لبنیات استان تهران و کشور برای افزایش تولید

مهندس آرش مرجانی مدیرعامل: گروه کارخانجات به تک با تمرکز بر راه اندازی خطوط جدید تلاش دارد سهم بازار داخلی و صادرات خود را امسال نسبت به سال گذشته ارتقاء دهد

گروه كارخانجات به تك به عنوان يكي از بزرگترين و قديمي‌ترين واحدهاي لنبي كشور با سابقه‌اي 25 ساله طي ماه‌هاي آتي طيف جديد محصولات خود را روانه بازار مي‌كند.

مهندس آرش مرجاني، مديرعامل گروه به تك هفته گذشته در جريان بازديد مهندس محمدرضا مس‌فروش، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و هيات‌همراه از تاسيسات توليدي اين شركت در منطقه شهريار توضيحاتي در مورد پيشينه و عملكرد اين واحد ارائه داد.

گروه به تك كه حدود 25 سال پيش توسط آقایان علی مرجاني و مرحوم رستم ملازاده، بنيانگذاران شركت پايه‌گذاري شد امروز مجموعه‌اي با مشقت فراوان و سرمایه گذاری سنگین، متشكل از ده شركت است كه همگي به نوعي شركت‌هاي پايين‌دستي شركت مادر تلقي شده و پيش‌نيازهاي آن چون شيرخام، نان بستني، كارتن، ظروف يكبار مصرف و … را تامين مي‌كند.

واحدهاي توليد محصولات مصرفي شركت سه گروه محصول لبنی، فراورده های لبني و آبميوه را توليد و روانه بازار مي‌كند که این تولیدات شامل تولید بستنی با بیش از 100 نوع بستنی چوبی، بستنی ظرفی و بستنی نانی، کارخانه تولیدات لبنیات با بیش از 40 نوع محصول لبنی و کارخانه تولید آبمیوه در بسته بندی های تتراپک، بطری و دوی پک در طعم های مختلف است که در مجموع به حدود 200 محصول بالغ می شود.

تاسيسات توليدي شركت در زميني به مساحت 10 هكتار قرار گرفته و تاسيسات مكمل هم در زميني به مساحت دو هكتار در مقابل واحد اصلي است كه در مجموع براي حدود 4 هزار نفر اشتغال ايجاد كرده است.

این شرکت دارای دامداری هزار راس می باشد که نقش بسزایی در تولید شیر داشته و شرکت برای گسترش آن به پنج هزار راس الی هشت هزار راس برنامه ریزی نموده است.

مهندس مرجاني با اشاره به اينكه برنامه ریزی و تدابیر جدیدی جهت اخذ سهم بازار برای دو سال آینده انجام و اقدامات قابل توجهی هم جهت تکمیل کردن سبد محصولات لبنی و … صورت پذیرفته است.

به تک بطور مستقیم محصولاتش را توزیع می کند و در همین راستا 13 واحد سردخانه در تهران و شهرستانها ایجاد کرده که بزرگترین واحد سردخانه ای شرکت پس از تهران با گنجایش 20 هزار تن قابل افزایش تا 30 هزار تن است، در مشهد هم یک سردخانه 20 هزار تنی در حال تکمیل و راه اندازی است.

اين شركت همگام با فعاليت در بازار داخلي روي صادرات هم تمركز كرده كه در نتيجه تلاش‌هاي صورت گرفته اكنون محصولات شركت به كشورهاي آسياي ميانه از جمله ارمنستان، گرجستان و تاجيكستان و همچنين عراق و اقليم كردستان صادر مي‌شود.

این شرکت دارای امکانات قابل توجهی در کشور عراق است که می توان به انبارهای سردخانه ای بزرگ اشاره کرد و بنا به گفته مدیرعامل شرکت این امکانات توانایی رقابت در این کشور را به صورت قابل توجهی بالا می برد و برنامه ریزی های جدیدی جهت صادرات به بازار عراق صورت گرفته است.

به گفته مدیرعامل، در این راستا، سال گذشته رقمی قابل توجه صادرات به تک، به این کشور ها بوده است که با نصب و راه اندازی خط تولید جدید این میزان صادرات رشد چشمگیری خواهد داشت.

مهندس مس‌فروش و هيات همراه در اين ديدار با پيشينه و عملكرد شركت به تك آشنا شدند و براي مديران و كاركنان اين شركت آرزوي موفقيت بيشتر كردند.

عرضه محصولات جدید به تک به بازار2

عرضه محصولات جدید به تک به بازار 3

عرضه محصولات جدید به تک به بازار4

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه