اهداف زیست محیطی طرح انتقال شرکت تامین ماسه ریخته گری

0
27
امیر مسعود خادمیان مدیرعامل تامین ماسه ریخته گری

امیر مسعود خادمیان : در محل جدید سوله  و کارگاه های مورد نیاز احداث شده و شروع فعالیت در آن معطل صدور مجوزهای لازم از جمله رفع موانع تامین آب و صدورمجوزساخت و ساز می باشد.

تاسیسات تولیدی جدید شرکت تامین ماسه ریخته گری با رعایت کلیه الزامات زیست محیطی در حالی در مرحله انتقال به محل جدید در جاده سمنان قرار دارد که تاسیسات قدیمی واقع در منطقه فیروزکوه هفته گذشته مورد بازدید مهندس محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و هیات همراه قرار گرفت.

امیر مسعود خادمیان مدیرعامل تامین ماسه ریخته گری در این بازدید به ارائه توضیحاتی در مورد این شرکت پرداخت و از تاسیس این واحد توسط برادران خیامی بنیانگذاران شرکت ایران ناسیونال در سال 1351 با هدف تامین نیاز صنعت ریخته گری کشور خبر داد.

دلیل ایجاد این شرکت در منطقه فیروزکوه قرار داشتن  در نزدیکی بهترین و غنی ترین معادن سیلیس طبیعی بوده که این شرکت را در نزدیکی منابع تامین مواد اولیه خود قرار می داد.

به گفته خادمیان تولیدات این شرکت برای دهه ها علاوه بر صنعت ریخته گری پاسخگوی نیاز بسیاری از صنایع از جمله نفت، گاز ، پتروشیمی ، آب و فاضلاب شهری و صنعتی و همچنین کارخانجات سیمان، بتن و فراورده های جانبی آن بوده است.

این شرکت که قدیمی ترین تامین کننده ماسه ریخته گری در کشور است علاوه بر نیاز استان تهران، نیاز استان های دیگر را هم برطرف می کند و حتی اقداماتی در راستای صادرات محصولات این شرکت صورت گرفته است.

این در حالی است که قیمت محصولات شرکت تامین ماسه ریخته گری بالاتر از سایر تامین کنندگان ماسه ریخته گری است اما کیفیت بالای محصولات موجب شده تا خریداران با رغبت کامل تولیدات این شرکت را خریداری کنند و با قبول هزینه های حمل و نقل، آن را به محل استفاده ببرند.

طراحی تجهیزات وتاسیسات تولیدی جدید این شرکت از حدود یکسال قبل آغاز شده و با توجه به الزامات زیست محیطی و همچنین زمین جدید اختصاص یافته در جاده سمنان استقرار می یابد که با ورود واحد جدید به سیکل تولید علاوه بر تامین نیاز داخلی مکانیسم صادرات به جریان خواهد افتاد .

خادمیان با تاکید بر اینکه قرار است پس از تکمیل فرایند تولید در محل جدید مجموعه قدیمی شرکت کاملا تعطیل شود، ازعزم مدیران شرکت برای تامین ماشین آلات نوین و تولید محصول  منطبق با استانداردهای روز دنیا در محل جدید خبر می دهد که امکان حفظ جایگاه این شرکت در بازار را فراهم خواهد آورد.

برای حفظ جایگاه شرکت در بازار داخلی و فراهم آوردن پیش نیازهای صادراتی در مکان جدید از به روزترین ماشین آلات در تولید محصول استفاده خواهد شد که بخشی از سازندگان اروپایی و مابقی  با توجه به وجود ظرفیت های بالقوه از شرکت های وطنی تامین خواهد شد.

براساس اظهارات خادمیان به عنوان نمونه، کوره خشک کن جدید صد درصد ایرانی است و توسط پرسنل فنی شرکت تامین ماسه طراحی وبومی سازی شده است، چراکه به لحاظ دانش فنی ایران در این بخش قابلیت رقابت با تمام دنیا را دارد.

از آنجا که کیفیت محصولات شرکت طی نیم قرن گذشته با توجه به برخورداری از معادن باکیفیت در زمره بهترین ها در کشور بوده مدیران شرکت مصمم به حفظ جایگاه این برند در بازار و حتی ارتقای آن هستند و برای تحقق این هدف هرآنچه لازم است را انجام داده و خواهند داد.

در محل جدید سوله و کارگاههای فنی احداث شده و نصب تجهیزات خط تولید و بهره برداری از کارخانه مستلزم تکمیل مجوزهای لازم است.

مهندس مس فروش و هیات همراه در این بازدید با پیشینه و عملکرد این واحد آشنا شده و از تلاش مدیران و کارکنان این واحد مولد تقدیر به عمل آمد.

در این زمینه قرار شده سازمان پیگیریهای لازم را انجام داده و در صورت لزوم با توجه به تاکید استاندار محترم مسائل و مشکلات این پروژه انتقالی با نظر مساعد در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران مطرح و تصمیم گیری شود.

ارسال یک دیدگاه