صدور مجوز جدید در حریم بستر رودخانه ها ممنوع است

0
53

 محمد رضا مس فروش : فقط تمدید مجوزهای قبلی امکان پذیر است

براساس تفاهم نامه منعقد شده بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و نیرو، برداشت شن و ماسه از معادن حریم بستر رودخانه ها ممنوع است.

محمد رضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در نشستی با حضور فرماندار و بهره برداران معادن شهر قدس با بیان این مطلب گفت: این تفاهم نامه لازم اجراست و مجوز جدید به متقاضیان داده نخواهد شد.

وی افزود: این ممنوعیت البته شامل تمدید مجوزهای قبلی برای برداشت و بهره برداری شن و ماسه از این حریم ها نمی شود و فعالیت این بهره برداران قانونی و بلامانع است.

مس فروش توضیح داد: بهره برداری که سالیان طولانی است در حریم بستر رودخانه ها در مناطق شهر قدس و شهریار فعالیت می کنند دارای حقوق  مکتسبه هستند و نمی توان این حقوق را از آنها سلب کرد.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، تنها در شرایطی که تخلفات عمده ای از این بهره برداران دیده شود می توان با رجوع به قانون با متخلف برخورد کرد.

این مقام صنعتی استان تهران همچنین از طرح شکایت دستگاههای دولتی علیه یکدیگر گلایه کرد و اظهار داشت: تاکنون و به دفعات علیه این سازمان به ویژه در مورد عملکرد برخی بهره برداران معادن شکایت شده است که براساس بخشنامه دولت این اقدام از سوی هر نهاد و ارگان دولتی دیگر منع قانونی دارد.

منبع:سندباد

ارسال یک دیدگاه