صادرات به 27 کشور جهان / نتایج هدف گذاری شرکت شمس پلاست طب در بازارهای بین المللی

0
125
صادرات به 27 کشور جهان -نتایج هدف گذاری شرکت شمس پلاست طب در بازارهای بین المللی

*دکتر حیدر داوری زرنقی رئیس هیئت مدیره: در 2 واحد این شرکت در تهران و تبریز مجموعا 13 هزار تن مصنوعات پلیمری تولید و به بازار عرضه می شود.

غرفه شرکت شمس پلاست طب در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اردیبهشت ماه1396 مورد بازدید مهندس محمدرضا مس فروش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران قرار گرفت.

شرکت شمس پلاست طب یکی از شرکت های موفق فعال در حوزه مصنوعات پلیمری است که در واقع ثمره فعالیت و تجربه اندوزی دکتر حیدر داوری زرنقی، مدیرعامل این شرکت و دیگر مدیران متخصص و با انگیزه تحت امر ایشان می باشد.

دکتر داوری در سال 87 با اتکا به تجربیاتی که در دوران تحصیل دانشگاهی کسب کرده بود اقدام به راه اندازی شرکت بهاران سبزآوا کرد که در زمره اولین شرکت های ایرانی بود که کار در خانه را عملیاتی کرد.

اقدامات این شرکت به موفقیتی تمام عیار تبدیل شد و به الگویی برای استفاده از نیروی کار خانگی در تولید صنعتی بدل گشت. محصول این شرکت تولید گل های مصنوعی بود که بخش اعظم نیاز کشور به این محصول را برآورده می کرد.

تشدید تحریمها علیه ایران در کنار سیل واردات کالا به کشور بهاران سبزآوا را با بحران مواجه کرد و چاره ای جز تغییر سیاست کاری پیش روی داوری نگذاشت.

او این بار با تأسیس شرکت شمس پلاست طب اقدام به تولید طیف دیگری از محصولات پلاستیکی کرد و با خرید ماشین آلات مدرن انواع فیلم های یک و چندلایه، نایلون های شرینگ، نایلون های دارای کاربری کشاورزی، نایلون های حبابدار و سایر محصولات پلاستیکی و نایلکسی را تولید کرد.

این توانمندی در کنار ماشین آلات چاپ 8 رنگ تمام اتوماتیک و دستگاهای مدرن با قابلیت تولید نایلون تا عرض ده متر معمولی و UV شرایطی را فراهم آورد که شرکت خیلی زود جای خود را در بازار باز کند.

تاسیسات تولیدی شرکت در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع و فضای مسقفی حدود 1500 مترمربع با 18 دستگاه مدرن در شهرک صنعتی شمس آباد که به یمن استفاده از مواد اولیه مرغوب و نیروی کار متبحر محصولاتی با کیفیت و منحصر به فرد را روانه بازار می کند.

داوری که اعتقادی راسخ به حفظ کیفیت محصولات دارد ماشین آلات شرکت را در هر 2الی3 سال به روز کرده و با ماشین آلات جدید جایگزین می کند.

کیفیت بالای محصولات در کنار قیمت های رقابتی موجب شده تولیدات شمس پلاست طب به بازارهای بین المللی نیز راه پیدا کند و در حال حاضر محصولات این شرکت به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و کشورهای آسیای میانه صادر می شود.

به گفته دکتر داوری اگرچه عملکرد برخی شرکت های ایرانی که با ارسال محصولات بی کیفیت به بازارهای کشورهای همسایه اعتبار تولیدات ایرانی را از بین برده اند مجموعه تحت مدیریت او با پای بندی جدی به اصل تولید کیفی محصول جای پای محکمی در کشورهای منطقه گذاشته است.

همین مساله موجب شده شرکت در 27 کشور شریک تجاری داشته باشد و حتی بتواند محصولات خود را به کشور سوئد نیز ارسال کند اگرچه جدی ترین چالش شرکت در مراوداتش با شرکای خارجی مساله نقل و انتقال پول است.

این معضل تا بدان جا جدی است که وقتی شرکت چندی پیش اقدام به حواله 180 هزار دلار بابت خرید دستگاه از یک شرکت چینی کرد این مبلغ در هزارتوی ارسال پول از طریق صرافی ها مفقود شده و حتی رهگیری آن نیز ناممکن بود.

با وجود تمامی مشکلات برنامه ریزی صحیح و علمی موجب شده شرکت سالانه 9 هزارتن از انواع محصولات خود را تولید و علاوه بر آن در واحد دوم شرکت در تبریز نیز سالانه 4 هزارتن محصول تولید و به بازار عرضه گردد.

مهندس مس فروش در این بازدید با عملکرد شرکت شمس پلاست طب آشنا شد و برای مدیریت و کارکنان این واحد تولیدی آرزوی موفقیت کرد.

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه