وزیر صنعت ،معدن و تجارت پیشنهاد داد:ساماندهی دوباره صنایع استان تهران

0
48

محمد رضا نعمت زاده: بعد از بیست و چند سال که از اولین طرح ساماندهی استان تهران گذشته است،اجرای دوباره این طرح  در سال  اقتصاد  مقاومتی ،اقدام وعمل حیاتی و الزامی است

وزیر صنعت،معدن و تجارت خواستار تهیه و اجرای دومین طرح ساماندهی برای صنایع استان تهران شد.

محمد رضا نعمت زاده در دومین جلسه اقتصاد مقاومتی استان تهران با اشاره به اولین طرح ساماندهی که حدود بیست و چند سال پیش در استان تهران به مرحله اجرا در آمد گفت:با توجه به شرایط کنونی صنایع استان تهران دوباره لازم است طرح ساماندهی جدیدی در این استان عملیاتی شود.

وی  سپس اقداماتی را که برای اجرای اولین طرح ساماندهی صنایع استان تهران ،با همکاری شهردار وقت تهران انجام شده بود،توضیح داد و افزود: در آن زمان برای انتقال و ساماندهی برخی صنایع به ویژه صنایع آلاینده به خارج تهران و استقرار آنها در شهرک های صنعتی شمس آباد ،چرم شهر و سالاریه ،عباس آباد ، اشتهارد و غیره،برنامه ها و اقدامات مناسبی انجام گرفت که بسیار نتیجه بخش بود.

وزیر صنعت ،معدن وتجارت تصریح کرد: حالا هم بعد از سال ها اجرای موفقیت آمیز اولین طرح ساماندهی، با مشکلاتی که این روزها صنایع استان تهران با آن روبرو است ،پیشنهاد می کنم:دومین طرح ساماندهی در این استان مطالعه و به مرحله اجرا در آید.

نعمت زاده ادامه داد :با توجه به الزام و مزایای طرح جدید لازم است مدیران دستگاه های اجرایی استان تهران از جمله ادارات کل راه و شهرسازی،محیط زیست و منابع طبیعی با همکاری مدیران ذیربط در حوزه صنعت،معدن و تجارت و با هماهنگی مدیران و مسئولان استانداری تهران طرح جدید ساماندهی را در زمره طرح های اقتصاد مقاومتی استان تهران قلمداد کرده و با حساسیت آن را پیگیری و به نتیجه برسانند.

مقام عالی صنت،معدن و تجارت یادآور شد:در حال حاضر استان تهران فقط مجاز به احداث واستقرار برخی صنایع از جمله صنایع غذایی،صنایع نوین،برق و الکترونیک و تجهیزات پزشکی است.

 وی اظهار امیدواری کرد که در این زمینه بررسی های لازم هرچه زودتر انجام شود .

منبع : سندباد

ارسال یک دیدگاه