پایان دغدغه شارژ با ساعت هوشمند خورشیدی LunaR

0
39
ساعت خورشیدی LunaR

ساعت های هوشمند به لطف امکانات جدیدی از جمله ارتباط دیتای بی سیم، روز به روز در حال فراگیر تر شدن هستند. ولی یک از مشکلاتی که هنوز در این ساعت ها حل نشده، عمر باتری کوتاه و نیاز دائمی آنها به شارژ است. حالا ساعت خورشیدی تازه معرفی شده LunaR وعده حل این مشکل را می دهد.

از نام این ساعت به نظر می رسد ربطی به کره ماه داشته باشد، ولی در واقع فعالیت آن به خورشید وابسته است و از طریق دریافت نور توسط سلول خورشیدی قرار گرفته در زیر صفحه نمایش، شارژ می شود و خوشبختانه این امکان حتی از طریق نور مصنوعی فضای داخلی اتاق نیز ممکن است.

ساعت خورشیدی LunaR

LunaR امکان نمایش ساعت دو منطقه زمانی متفاوت را دارد و می تواند وضعیت خواب و فعالیت های جسمانی کاربر را پایش نماید. همچنین قابلیت نمایش زمان طلوع و غروب آفتاب و اعلان های تلفن همراه کاربر را فراهم می آورد.

به ادعای شرکت سازنده، طراحی لونار نیز به گونه ای است که علاقه مندان به ساعت های کلاسیک را نیز راضی خواهد کرد و در عین حال در مقابل نفوذ آب تا فشار 5 اتمسفر نیز مقاوم است.

ساعت خورشیدی LunaR

شرکت سازنده این ساعت هوشمند می گوید که برای کارکرد بدون وقفه، لونار باید حداقل 1 ساعت در روز در معرض نور خورشید باشد. لازم به ذکر است که امکان شارژ باتری 110 میلی آمپر ساعتی آن از طریق کابل نیز فراهم شده است تا در صورت عدم دسترسی کافی به نور نیز بتوان از آن استفاده کرد. البته دوام بالای باتری به قیمت از دست رفتن برخی از قابلیت های موجود در ساعت های هوشمند دیگر تمام شده است که از جمله می توان به دستیار هوشمند یا پاسخ به پیام ها اشاره کرد.

ساعت خورشیدی LunaR

لونار اکنون در سایت جمع سپاری کیک استارتر به دنبال تأمین سرمایه اولیه 50 هزار دلاری است و البته تا کنون از این مقدار نیز فراتر رفته و به رقم 187 هزار دلار رسیده! خرید آن برای مشتریان اولیه 138 دلار هزینه در بر خواهد داشت؛ در حالی که پس از عرضه به بازار، قیمت آن 239 دلار خواهد بود و انتظار می رود در آذر تا دی ماه سال جاری برای خریداران ارسال شود.

منبع: ANDROID AUTHORITY

ارسال یک دیدگاه