رقیب تازه برندهای پوشاک مردانه در ایران / تولیدات خاص روناک جین پیشرو به بازار شوک وارد کرد

0
535
رقیب تازه برندهای پوشاک مردانه در ایران / تولیدات خاص روناک جین پیشرو به بازار شوک وارد کرد

*جهانبخش باقری: در حالیکه بیشتر واحدهای تولیدی داخلی با ماشین آلات چینی کار می کنند روناک جین پیشرو از مدرن ترین ماشین آلات ژاپنی و ایتالیایی استفاده می کند.

تاسيسات توليدی شركت روناك‌ جين پيشرو در منطقه شهرري هفته گذشته ميزبان مهندس محمدرضا مس‌ فروش، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و هيات‌همراه بود.

روناك‌ جين پيشرو كه شركتي خانوادگي است در زمينه توليد انواع البسه از مرحله دریافت پارچه تا تکمیل و به خصوص كت و شلوار تك مردان فعاليت دارد و يكي از شركت‌هاي معتبر فعال در حوزه پوشاک مردانه در کشور است.

جهانبخش باقری، رئیس هیات مدیره شرکت روناك‌ جين پيشرو با اشاره به اين كه تاسيسات توليدی اين شركت كه در زميني به مساحت 6 هزار مترمربع و فضاي مسقفي حدود يك هكتار قرار گرفته در اوائل سال 93 به بهره‌برداري رسيده است از قبول انواع سفارشات پوشاك در اين شركت خبر مي‌دهد.

فعاليت اين واحد در فاز اول با سرمایه گذار ی حدود 25 میلیارد تومان براي 300 نفر ايجاد اشتغال كرده كه بيش از 85درصد اين شاغلان را بانوان تشكيل مي‌دهند كه از افراد بومي تامين شده‌اند.

به گفته باقری، با توجه به پیگیری فاز 2 طرح توسعه شرکت در قطعه زمین 6 هزار متر مربعی مجاور تاسیاست تولیدی شرکت پیش بینی می شود که انشااله با راه اندازی آن، تعداد شاغلین حداقل به 2 برابر افزایش یابد.

اين شركت كه قبل از انتقال به مكان فعلي در يافت‌آباد فعاليت داشت تا پيش از انتقال به مكان كنوني بيشتر به سفارشي‌دوزي اشتغال داشت اما پس از شروع فعاليت در محل جديد روي توليد محصولات خاص خود تمركز كرد.

باقری، در توضيحاتي با اشاره به اين كه وجه تمايز محصولات اين شركت با مجموعه‌هاي مشابه استفاده از الگوهاي برش بهتر و دقت بيشتر در دوخت است از تمركز بر طرح‌هاي اسپرت به جاي مدل‌هاي سنتي‌تر گفت كه با استقبال مشتريان مواجه شده است.

اين شركت در حالي توانسته جاي خود را در بازار باز كند كه هجوم البسه قاچاق ترك به بازار صداي توليدكنندگان وطني را درآورده و آنان را به حاشيه رانده است.

استفاده از جديدترين ماشين‌آلات و ادوات هم در اين بخش بي‌تاثير نبوده است. در حالي كه بيشتر كارگاه‌هاي پوشاك وطني با ماشين‌آلات چيني كار مي‌كنند روناك‌جين پيشرو از به‌روزترين و مدرن‌ترين ماشين‌هاي ژاپني و ايتاليايي استفاده مي‌كند.

به طور طبيعي ماشين‌آلات مدرن‌تر كيفيت نهايي كار را به شكل محسوسي افزايش مي‌دهد و رقابت با محصولات مشابه خارجي موجود در بازار را راحت‌تر مي‌كند.

باقری با اشاره به اين كه خلاقيت در توليد جاي چنداني در صنعت پوشاك كشور ندارد و همين مساله در كنار استفاده از ماشين‌آلات قديمي و از رده خارج موجب شده توليدكنندگان وطني قافيه را به رقباي خارجي ببازند.

او تاكيد دارد روناك‌ جين پيشرو با تلفيقي از همه عوامل دخيل در موفقيت از تمركز بر طرح‌هاي جديد، مواد اوليه مرغوب، ماشين‌آلات مدرن و نيروهاي آموزش ديده و كارآمد توانسته به موقعيت مناسبي در بازار دست يابد و با وجود شرايط بد اقتصادي روي پاي خود بايستد.

باقری در عین حال از برخی ارگانها و ادارات که در رسیدگی به مشکلات اداری و تسریع در امور تولید واحدهای تولیدی با کندی عمل می کنند، گلایه کرد!

مهندس مس‌ فروش در اين بازديد با پيشينه، عملكرد و مشكلات روناك‌ جين پيشرو آشنا شد و براي  پیشبرد طرح توسعه و سرعت در امور اجرایی شرکت به عنوان سازمان حامی صنعت و تولید قول همکاری داد.

رقیب تازه برندهای پوشاک مردانه در ایران-تولیدات خاص روناک جین پیشرو به بازار شوک وارد کرد1

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه