بسیار خوب، پس شما تصمیم گرفته اید که تمام ویدئو ها، عکس ها، نمودار ها، و سایر چیزهای مرتبط به بازاریابی و برند را به یک سیستم دیجیتال مدیریت اموال منتقل کنید (DAMS) و کار طاقت فرسای پیدا کردن و انتخاب کمپانی فروش DAMS را که فکر می کنید که برای شما مناسب است، انجام داده اید. حالا چه کار باید کرد؟

خیلی دوست دارم که به شما بگویم بخش دشوار کار به پایان رسیده؛ اما متاسفانه هنوز تعدادی مانع هست که شما باید آنها را برطرف نمایید:

  • از کجا می دانید که درستی DAMS شما در آینده اثبات می شود؟
  • چطور اطمینان حاصل می کنید که کاربران شما می توانتد به راحتی آنچه  را که در جستجوی آن هستند پیدا کنند؟
  • چگونه می خواهید مخاطبان خود را جلب کرده و DAMS خود را به موفقیتی بزرگ برسانید؟

با این راهنمای کوچک که در دست است، ما شما را در خصوص بهترین اقداماتی که می توانید جهت به راه اندازی DAMS خود انجام دهید، راهنمایی کرده و به شما نشان می دهیم که این کار به آسانی راه اندازی بازارچه خیریه غذاهای خانگی است (اما نه به آن خوشمزگی !)

مرحله۱: قصد فروش چه نوع کیکی را دارید؟

به دارایی هایتان (تصاویر، ویدیوها، و غیره، چیزهایی که می خواهید ذخیره شان کنید) به عنوان کیک هایتان نگاه کنید. ممکن است صدها، هزار ها فایل یا حتی بیشتر، در جاهای متفاوتی ذخیره شده باشند. قبل از اینکه بساط خود را برپا کنید، لازم است که همه آنها را در یک مکان گرد هم آورید تا ارزیابی کنید که چه چیزی دارید.

انجام این کار می تواند تجربه ای باشد که چشم شما را باز می کند. ممکن است متوجه شوید که دارایی شما خیلی بیشتر از آنچه چیزی است که در ابتدا تصور می کردید.

همچنین این کار فرصت خوبی برای مشارکت دادن دیگران است (آشپزهای شما)، کسانی که می توانند به شما کمک کنند که برای فروش کیک خود، دارایی های خود را مستقر ساخته یا حتی اموال جدیدی (یا کیک های جدید) درست کنید. با زود مشارکت دادن دیگران در این فرآیند، پیشرفت های بیشتری در این راستا بدست می آورید و به سازمان خود، یک حس مالکیت می بخشید.

مرحله ۲: بسیار خوب. ما تعداد زیادی کیک داریم. حالا چکار کنیم؟

حالا زمان آن است که بساط فروش کیک خود را به راه اندازید. در ابتدا، باید کیک های خود را در انواع و گروه های مختلف دسته بندی کنیم. بخش مهم اینکار این است که به مشتریان خود فکر کنید: آنها تعدادی زیاد با نیاز های بسیار و متفاوت هستند، بنابر این اهمیت دارد که شما از منظر آنها به کار خود نگاه کنید و کیک های خود را به شیوه ای که از نظر آنها درست است، مرتب کنید.

تنها به این موضوع که این کار در گذشته چگونه انجام شده تکیه نکنید. شاید لازم باشد کیک های خود را به انواع مختلف _ شکلاتی، اسفنجی، میوه ای، و هویجی _ طبقه بندی کنید و این گروه ها را هم به طبقه بندی های کوچکتری تقسیم کنید مثلاً  کیک های چند لایه یا یک لایه، با بستنی یا بدون بستنی و غیره.

به همین ترتیب، در ارتباط با اموال دیجیتالی خود نیز، باید در نظر بگیرید که مردم چگونه دنبال چیزی می گردند. آیا فردی در تیم بازاریابی شما به همان روشی که کسی در تیم آموزش چیزی را جستجو می کند، به دنبال آن می گردد؟

دسته بندی هایی که ایجاد می کنید باید به شکلی عاقلانه، اموال شما را طبقه بندی کنند. برای تفکیک هر چه بیشتر دارایی هایتان، برای هر طبقه زیر مجموعه هایی را هم ایجاد کنید. دلخواه شما این است که، از داشتن بیش از صد مورد در هر طبقه می پرهیزید، چرا که پیدا کردن هر چیزی بسیار دشوار خواهد شد.

در عین حال، از داشتن تعداد زیاد طبقه بندی هم پرهیز می کنید. هیچکس دلش نمی خواهد ناچار باشد مدام از این طبقه به طبقه دیگر برود تا چیزی را که در جستجوی آن است پیدا کند. یک راهنمایی کلی: سعی کنید که بیش از پنج سطح زیرمجموعه نداشته باشید.

در پایان این مرحله، باید تمام طبقه بندی هایی را که برای دسته بندی کردن اموالتان (کیک هایتان) لازم دارید، انجام داده باشید.

مرحله ۳: چه کسی چه کاری را انجام دهد؟

ما قبلا برخی از افرادی را که به غرفه شما خواهند آمد (مشتریان شما) شناسایی کردیم، اما شما هم می خواهید بدانید که چه کسان دیگری در ارتباط با کیک شما خواهند بود و نقش آنها چیست.

شما به تعدادی آشپز نیاز دارید که هر یک روی نوع معینی از کیک کار کنند؛ یک آشپز متخصص کیک های شکلاتی خواهد بود و آشپز دیگر در درست کردن کیک پنیر مهارت دارد…. همچنین شما باید یک متخصص تزئین کیک با خامه داشته باشید که باید به تمام کیک ها دسترسی داشته باشد.

در DAMS شما شناسایی کاربران و نقش آنها به یک اندازه اهمیت دارد. تعدادی از کاربران نهایی تنها می خواهند دارایی ها را جسته و گریخته نگاهی کرده و دانلود کنند؛ احتمالاً تعداد زیادی از کاربران شما از این نوع هستند. کاربران دیگر ممکن است قدرت بیشتری داشته باشند ،مثل توانایی آپلود یا ویرایش اموال و شما آرزو می کنید که دسترسی این کاربران را به نوع یا گروه بخصوصی از اموال محدود نمایید، مثل آشپزهایی که در بالا گفتیم، یا اینکه ممکن است بتوانند به همه چیز دسترسی داشته باشند، مثل متخصص تزئین خامه. سرانجام شما به تعدادی سرپرست هم نیاز خواهید داشت، “سرآشپز” هایی که میتوانند همه چیز را به شکلی صحیح اداره کنند.

مرحله ۴: به مردم کمک کنید تا آنچه را که نیاز دارند، پیدا کنند

غرفه کیک شما ممکن است به خوبی سازمان یافته باشد، اما شاید هنوز هم مشتری ها برای یافتن آنچه که در جستجویش هستند به کمک نیاز داشته باشند. ممکن است برای آنها مهم نباشد که به دنبال چه نوع کیکی هستند- به شرطی که بدون گلوتن باشد. یا ممکن است تنها کیکی با تزئین خامه صورتی بخواهند.

در اینجاست که برچسب ها یا کلید واژه ها به کار می آیند. شما می توانید از آنها برای ذخیره اطلاعات اضافی به همراه اموالتان استفاده کنید: شما می توانید کیک ها را با عناوین بدون گلوتن، یا آجیلی یا دارای تزئین خامه صورتی برچسب بزنید. با این شیوه، اگر مشتری ها دقیقا به دنبال کیک هایی با آن ویژگی ها باشند، می توانند به سرعت و به آسانی آن ها را پیدا کنند.

به همین صورت، باید روشی را برای تشریح اموالتان ایجاد کنید.

کلید واژه های شما کمک می کنند تا اموالتان را توصیف کنید و می توانند واژه ای را بوجود بیاورند که تمام کاربران بتوانند از آن برای برچسب زدن و جستجوی اموال استفاده کنند. کلید واژگان می توانند در توضیح محتوای یک دارایی مثلاً یک تصویر، نیز مفید باشند، یا اینکه آنها می توانند عکاس را یا اینکه عکس کجا گرفته شده است، ثبت کنند. در صورتی که این کلید واژه ها ترکیب شوند، برای خزانه اموال شما به “متا دیتا” تبدیل می شوند (اطلاعاتی که اطلاعات دیگر را شرح می دهند).

مرحله ۵: کنترل کیفیت: تنها لطیف ترین کیک ها را به غرفه ببرید!

مشتری های شما انتظار بهترین کیفیت را از غرفه شما دارند- و البته که شما نمی خواهید آنها را نا امید کنید! پس چگونه می خواهید مطمئن شوید که تنها کیک هایی که بهترین کیفیت را دارند روی میز قرار خواهند گرفت؟ این جاست که جریان های کاری و تأیید ها وارد صحنه می شوند.

DAMS شما باید از جریان های کاری مختلفی که به شرکت کنندگان این امکان را می دهد تا اموالی را برای تأیید ارائه نمایند، پشتیبانی کند. تنها اموالی که با موفقیت این فرآیند را پشت سر گذاشته اند باید در دسترس عموم قرار گیرند. تأییدیه ممکن است یک بازدید ساده از اموال توسط مدیر باشد، یا می تواند نتیجه استفاده چند کاربر از اموال، قبل از اینکه در دسترس عموم قرار بگیرد، باشد.

حتی می توانید نگاهی به فرآیندهای موجود تأییدیه ها در داخل سازمان خود بیندازید و آنها را مطابق با DAMS خود بازسازی کنید.

مرحله ۶: فروش، فروش، فروش

شما سازمان یافته ترین غرفه کیک و خوشمزه ترین کیک ها را در بازارچه دارید، اما مشتری ها را چگونه جذب می کنید و کاری می کنید که باز هم به آنجا بیایند؟ غرفه شما فقط زمانی موفق می شود که شما اطمینان حاصل کنید که مشتریان باز هم به آنجا خواهند آمد. پس مجموعه انتخابی خود را تازه نگاه دارید و مطمئن باشید که همیشه یک چیز جدید برای امتحان کردن وجود دارد. و افراد هم عقیده ای را بیابید که عاشق کیک های شما هستند و این عبارت را برای شما رواج دهند: محصولات شما باید در رقابتهای جهانی شرکت داده شوند!

DAMS شما ممکن است به شکلی عالی سازمان یافته باشد اما اگر شما در جلب توجه اجتماع خود و  شکست بخورید، تمام کارهایتان بیهوده خواهد بود. با اینحال، اگر نترسید، اینجا چند نکته عالی برای جذب کردن و حفظ توجه آنها وجود دارد:

محتوای انحصاری:

اطمینان حاصل کنید که حداقل برخی از اموال ذخیره شده تنها در DAMS شما در دسترس است و نه هیچ جای دیگر.

محتوای هیجان انگیز:

لازم نیست که DAMS شما  تنها برای ذخیره عکسهای محصولات قدیمی یا دستور العمل های راهنمای کاربری استفاده شود. آن را با عکسهایی از آخرین میهمانی دفتر تازه کنید (هر چه رسوایی بیشتر، بهتر!!) یا حتی با عکسهایی از آخرین محصولات خط تولید جدیدتان.

رقابت ها:

افراد دیگری را که به اندازه شما به این برنامه علاقمندند پیدا کنید و از آنها بخواهید که برایتان آن عبارت را تبلیغ کنند. مطمئن باشید که آنها از این کار برای مقاصد خود استفاده می کنند و با حرارت جلو خواهند رفت.

فرآیندها:

به تدریج فرآیندها و روندهایی را که لازمه آن استفاده از DAMS توسط تیم شما در سازمان است، معرفی کنید. برای مثال، هر اموالی که برای مشتری فرستاده می شود باید از طریق DAMS انجام شود تا امکان ردیابی استفاده را فراهم آورد.

با پیگیری مراحل بالا، شما در مسیر درست ایجاد یک DAMS قرار گرفته اید که درستی آن به اثبات خواهد رسید و بطور گسترده ای پذیرفته می شود.

امیدوارم که از این راهنمایی لذت برده باشید و اینکه زیاد هم گرسنه نشده باشید!

برگرفته از:

*کلیه حقوق برای مجله سندباد (مجله تخصصی کسب و کار سایت سندباد) محفوظ می باشد*