رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد: آغاز پرداخت تسهیلات احتمالا تا یک ماه دیگر

0
83
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد: آغاز پرداخت تسهیلات احتمالا تا یک ماه دیگر

*الان چون پول مال بانکها است، شدیدا سخت گیری می کنند و حتی یک سوء اثر کوچک در سیستم بانکی مانع پرداخت تسهیلات می شود.

عملکرد بانکها در کشور ما باید مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد زیرا تسهیلات کمتر به تولید کنندگان داده میشودو اغلب بجایی میرود که برگشت آن راحت باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در بازدید از یک واحد تولیدکننده کاغذ دیواری در شهرک صنعتی خوارزمی با عنوان این مطلب گفت: بانکهای ما کمتر به تولید و تولیدکننده اعتماد می کنند و این نکته ای است که اغلب بین ما و بانکها اختلاف ایجاد کرده است.

محمدرضا مس فروش تصریح کرد: شاید اگر پول پرداختی بانکها در قالب تسهیلات تکلیفی از محل و منابع دولت بود، این همه مشکلات بوجود نمی آمد.

به گفته وی، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ار محل منابع بانکی و سپرده گذاری مردم موجب سخت گیری بانکها و نارضایتی تولیدکنندگان از وثایق سنگین می شود که این یک مشکل همیشگی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خاطر نشان ساخت: الان چون پول مال بانکها است، شدیدا سخت گیری می کنند و حتی یک سوء اثر کوچک در سیستم بانکی مانع پرداخت تسهیلات می شود.

مس فروش در ادامه با اعلام این خبر که احتمالا تا یک ماه دیگر با پیگیریهای دولت پرداخت تسهیلات جدید بانکی برای طرح رونق تولید در سال 96 آغاز می شود گفت: واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات باز هم بدانند که برای دریافت تسهیلات باید حساسیت های بانکی را کاهش دهند تا اتفاقات سال 95 در این حوزه با بانکها دوباره تکرار نشود.

 

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه