رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان تهران مطرح کرد:با تهدید و اجبار حقوق مصرف کننده رعایت نمی شود

0
30

مجتبی شیر قاضی:ایجاد بستر تفاهم وگفتگو وارائه یکسری مشوق ها گرایش واحدهای تولیدی و خدماتی را به تامین حقوق مصرف کنندگان مثبت تر کرده است

استقبال واحدهای تولیدی و خدماتی از حضور و ثبت نام در شانزدهمین دوره همایش ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان تهران رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار ما، تا پایان آبان ماه سال جاری تعداد متقاضیان حضور در این همایش نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

مهندس مجتبی شیر قاضی رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به دلایل این امر گفت: شرایط و دغدغه ها در سال 95 تغییر یافته و واحدهای تولیدی و خدماتی گرایش مثبت تری در فضای اقتصادی کشور پیدا کرده اند و راغب تر از گذشته تمایل دارند که حقوق مصرف کنندگان را در معادلات تجاری خود رعایت کنند.

وی افزود: تبعیت از قوانین و الزام به مشتری مداری و کیفیت کالا در حال حاضر برای واحدها و برندهای معتبر صنعتی و تجاری بسیار مد نظر است.

به گفته شیر قاضی، ارزیابی و نظارت ها در مورد عملکرد این واحدها طی یکسال گذشته نشان داد که برندهای خوشنام حقوق مصرف کننده را اولویت داده و پذیرفته است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی استان تهران تاکید کرد: البته معدودی از واحدها همچنان از دستورالعمل ها و قوانین مرتبط به حمایت از مصرف کنندگان پیروی نمی کنند که در نظر داریم در جلسات توجیهی و ارشادی این تفکر را تا می توانیم عوض کنیم.

شیرقاضی در همین زمینه به تهیه و ارسال جزوه های حاوی اطلاعات و مستندات حقوق مصرف کننده از طریق دبیرخانه سیاست گذاری اجرای همایش به این واحدها اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: ما معتقدیم در جلب و جذب واحدهای تولید و خدماتی به رعایت حقوق قانونی مصرف کنندگان اجبار و تهدید کارساز نیست ، بلکه ایجاد بستر تفاهم و گفت و گو و ارائه یکسری مشوق ها مفیدتر است.

براساس اظهارات شیرقاضی، برگزاری 6 دوره همایش ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان تهران و سایر همایش های ملی و استانی دیگر و تشکیل جلسات و سمینارها طی چند سال گذشته و پایبند کردن واحدها به رعایت حقوق مصرف کننده و مهمتر، اهدا لوح و تندیس به واحدهای برتر در این حوزه از جمله دستاوردهای بزرگ در این زمینه است.

قابل ذکر است، شانزدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان تهران مقرر است در نیمه دوم اسفندماه سال جاری برگزار شود که مکان و محل برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

آدرس دبیرخانه مربوطه : تهران-خیابان ولیعصر(عج) – روبه روی پارک ملت- خیابان ارمغان غربی- خیابان مهر شاد شمالی- تقاطع خیابان شهید انصاری( صداقت) – پلاک 66-ساختمان سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان – طبقه دوم – اتاق 208- کدپستی 1967834713

منبع : سندباد

ارسال یک دیدگاه