در جلسه اقتصاد مقاومتي مورد بررسي قرار گرفت: دستور کار احداث دو منطقه اقتصادی و آزاد در استان تهران

0
84
در جلسه اقتصاد مقاومتي مورد بررسي قرار گرفت: دستور کار احداث دو منطقه اقتصادی و آزاد در استان تهران

نعمت الله تركي  رئیس سازمان برنامه و… استانداری تهران گفت:‌در هشت ماهه ابتداي سالجاري بيش از 90 درصد پروژه ها پيشرفت داشتند.

وي افزود:مكانيزه سازي صندوق فروشگاه ها با كمك اصناف،ارايه گزارش ثبت اموال منقول و غيرمنقول دستگاه هاي اجرايي با همكاري سازمان اقتصاد دارايي،استقرار خزانه الكترونيكي در استان تهران و حذف صدور چك، رشد 125 برابري جذب سرمايه گذاري امسال نسبت به سال گذشته كه به  رقم   960 ميليون دلار در هشت ماهه سالجاري رسيده است از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

رييس سازمان برنامه  و بودجه با بيان اينكه دستور كار دو منطقه ويژه اقتصادي و آزاد در جلسه اقتصاد مقاومتي بررسي شد تصريح كرد: قرار است اين دو منطقه تعيين تكليف شوند.

تركي ادامه داد:گشترش استاندارد سازي در واحدهاي توليدي در اين جلسه مطرح شد كه بخش صادرات غيرنفتي يكي از شاخص هاي اقتصاد مقاومتي است و حوزه استاندارد نقش مهمي در اين بخش دارد.

وي گفت:‌دستگاه هاي اجرايي و واحدهاي توليدي فعال در بخش استانداردسازي را ملزم كرديم تا بخش نظارتي داشته باشند تا در موضوع صادرات كالاها با كيفيت بالا باشند.

رييس سازمان برنامه و بودجه در بخش ديگري از سخنانش به موضوع اجراي طرح پايلوت بهره مندي از محلول كاهش آلايندگي در سوخت اتومبيل ها اشاره كرد و گفت: با يك كشور در اين زمينه مذاكره كرديم و با هماهنگي سازمان استاندارد و محيط زيست مقرر شد تا پس از تست محلول تجهيزات از خارج خريداري شده و براي اجراي طرح سرمايه گذاري شود.

تركي به اهميت فرهنگ سازي در اقتصاد مقاومتي و نقش مردم و آموزش و پرورش در اين بخش اشاره كرد و افزود: رسانه ها و صدا و سيما در اين بخش اقدامات خوبي تاكنون انجام داده اند اما كافي نيست و قرار است پس از دريافت گزارش دستگاه ها در بخش اقتصاد مقاومتي براي تقويت فرهنگ سازي وارد شويم.

وي در پايان با اشاره به وضعيت سرشماري استان تاكنون گفت:‌سرشماري در بيشتر شهرستان ها تا 100 درصد انجام شده است اما در شهر تهران تا 90 درصد انجام شده است و خانواده هايي كه نتوانسته اند در مراحل نخست و دوم ثبت نام كنند امروز و فردا مي توانند با مراجعه به سايت سرشماري اطلاعات خود را وارد كنند.

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه