نعمت الله ترکی  رئیس سازمان برنامه و… استانداری تهران گفت:‌در هشت ماهه ابتدای سالجاری بیش از ۹۰ درصد پروژه ها پیشرفت داشتند.

وی افزود:مکانیزه سازی صندوق فروشگاه ها با کمک اصناف،ارایه گزارش ثبت اموال منقول و غیرمنقول دستگاه های اجرایی با همکاری سازمان اقتصاد دارایی،استقرار خزانه الکترونیکی در استان تهران و حذف صدور چک، رشد ۱۲۵ برابری جذب سرمایه گذاری امسال نسبت به سال گذشته که به  رقم   ۹۶۰ میلیون دلار در هشت ماهه سالجاری رسیده است از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

رییس سازمان برنامه  و بودجه با بیان اینکه دستور کار دو منطقه ویژه اقتصادی و آزاد در جلسه اقتصاد مقاومتی بررسی شد تصریح کرد: قرار است این دو منطقه تعیین تکلیف شوند.

ترکی ادامه داد:گشترش استاندارد سازی در واحدهای تولیدی در این جلسه مطرح شد که بخش صادرات غیرنفتی یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی است و حوزه استاندارد نقش مهمی در این بخش دارد.

وی گفت:‌دستگاه های اجرایی و واحدهای تولیدی فعال در بخش استانداردسازی را ملزم کردیم تا بخش نظارتی داشته باشند تا در موضوع صادرات کالاها با کیفیت بالا باشند.

رییس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اجرای طرح پایلوت بهره مندی از محلول کاهش آلایندگی در سوخت اتومبیل ها اشاره کرد و گفت: با یک کشور در این زمینه مذاکره کردیم و با هماهنگی سازمان استاندارد و محیط زیست مقرر شد تا پس از تست محلول تجهیزات از خارج خریداری شده و برای اجرای طرح سرمایه گذاری شود.

ترکی به اهمیت فرهنگ سازی در اقتصاد مقاومتی و نقش مردم و آموزش و پرورش در این بخش اشاره کرد و افزود: رسانه ها و صدا و سیما در این بخش اقدامات خوبی تاکنون انجام داده اند اما کافی نیست و قرار است پس از دریافت گزارش دستگاه ها در بخش اقتصاد مقاومتی برای تقویت فرهنگ سازی وارد شویم.

وی در پایان با اشاره به وضعیت سرشماری استان تاکنون گفت:‌سرشماری در بیشتر شهرستان ها تا ۱۰۰ درصد انجام شده است اما در شهر تهران تا ۹۰ درصد انجام شده است و خانواده هایی که نتوانسته اند در مراحل نخست و دوم ثبت نام کنند امروز و فردا می توانند با مراجعه به سایت سرشماری اطلاعات خود را وارد کنند.

منبع: سندباد