خودروهای ایرانی با کولر ایران !

0
80

مطالبات معوق و دغدغه های مالی ظرفیت تولید را کاهش نداده است

مدیر تولید کولر ایران:این شرکت پیشگام صنعت کولر خودرو در کشور بوده و با ظرفیت تولید سالانه 300 هزار دستگاه کولر یکی از تامین کنندگان مطرح برای  رفع نیاز خودرو سازان از جمله شرکت ایران خودرو و بخشی از نیاز سایپا و گروه بهمن میباشد

شرکت کولر ایران پیشگام صنعت کولر خودرو در کشور با ظرفیت تولید سالانه 300 هزار دستگاه کولر برای تامین نیاز خودرو سازان داخلی از جمله شرکت ایران خودرو و بخشی از نیاز سایپا در شهرک صنعتی فیروزکوه فعالیت می کند.

تاسیسات تولیدی شرکت کولر ایران ، تولید کننده کولر انواع خودرو در شهرک صنعتی فیروزکوه هفته گذشته مورد بازدید مهندس محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران و هیات  همراه قرار گرفت.

فعالیت اقتصادی  این شرکت در سال 1319 به توسط مرحوم  حاج علی اکبر توسل باقری از قدیمی ترین فعالان صنعت حمل و نقل کشور  با تاسیس شرکت اتوبوسرانی اتوتوکل  آغاز گردید که در طول زمان و و شکل گیری موسسه تجارتی اتوتوکل و سپس با هدف  ساخت داخل وتامین کولر مورد نیاز صنایع خودرویی کشور در سال 1373  شرکت تولیدی و صنعتی کولر ایران به توسط فرزند ارشد ایشان محمد توسل باقری  راه اندازی و به عنوان اولین شرکت تولید کننده کولر خودرو در ایران آغاز به کار نمود.

مهندس فرزاد توسل باقری مدیر تولید کولر ایران که به نیابت از مهندس امیرحسین توسل باقری مدیر عامل شرکت میزبان این دیدار بود، در این بازدید با اشاره به اینکه این شرکت پیشگام صنعت کولر خودرو در کشور بوده و با ظرفیت  تولید سالانه 300 هزار دستگاه کولر یکی از تامین کنندگان مطرح برای  رفع نیاز خودرو سازان از جمله شرکت ایران خودرو و بخشی از نیاز سایپا و گروه بهمن میباشد .

فیلتر کابین سیستم تهویه خودرو دیگر تولید این شرکت است که بیش از 90 درصد سهم تامین  نیاز خودرو سازان در این بخش  بر عهده کولر ایران است و در حال حاضر فیلتر کابین خودروهای تولیدی شرکت ایران خودرو از جمله  سمند، پژو405، پژو 206 ، رانا  و همچنین  پراید ، با بالاترین کیفیت و استاندارد در این شرکت تولید و تحویل مشتریان میگردد.

باقری، با اشاره به اینکه هم در تولید کولر و هم در فیلتر کابین سعی شده میزان وابستگی به خارج به حداقل کاهش یابد، از داخلی سازی بخش عمده ای از مواد مصرفی فیلتر کابین و  برنامه ریزی جامع  برای عمق بخشیدن به میزان ساخت داخل قطعات کولر جهت کاهش ارزبری محصولات خود خبر داد.

به گفته وی، شرکت کولر ایران  از مدتها قبل به دنبال برنامه ریزی و اجرای طرح توسعه برای افزایش میزان تولید و همچنین بومی سازی بیشتر قطعات مصرفی در تولیدات خود میباشد وی همچنین  ضمن تشکر از ریاست محترم سازمان جناب آقای مهندس مس فروش بابت توجه ویژه ایشان به وضعیت تولید کنندگان اظهار امیدواری نمود با مساعدت مسئولین محترم وزارتخانه و بانکها  و دسترسی به منابع مالی کافی و مناسب، این روند سرعت یابد.

 در چند سال گذشته فقدان منابع مالی گریبانگیر  بخش عمده ای از شرکت های قطعه ساز گردیده و مطالبات معوق منجر به کند شدن روند رشد و تعلیق برخی از برنامه ها گردیده است.

وی به مساعدت خودروسازها در پرداخت بخشی از مطالبات معوق شرکتهای قطعه ساز  چشم امید بسته و یادآوری می کند  علی رقم مشکلات اقتصادی سنوات گذشته شرکتهای خودروسازی تمامی تلاش خود را کرده اند که به حل مشکلات و موانع تولید این شرکت کمک کنند.

محصولات کولرایران طبق استانداردهای روز دنیا و با کیفیت بسیار بالا تولید می شود و اخذ گواهینامه استاندارد 16949:2009 ISO گواهی به کیفیت محصولات این واحد است.

شرکت تولیدی صنعتی کولر ایران عنوان نخستین تولید کننده کولر برای خودروهای پژو 405، پژو 206 ، سمند ،  وانت نیسان زامیاد، جیپ صحرا، پژو آردی، پیکان 1600، وانت مزدا و کامیونت ایسوزو در ایران را هم  در کارنامه خود دارد.

یکی از دلایل موفقیت در این راه اهتمام جدی به استفاده از دانش روز دنیا در مدیریت شرکت و فرایند تولید بوده که افزایش بهره وری، ارتقای کیفیت و به تبع آن رضایت مندی بیشتر مشتریان و مصرف کنندگان و … را به همراه داشته است.

همچنین از افتخارات شرکت ایجاد یک واحد آزمایشگاهی مدرن است که یکی از آزمایشگاههای مرجع برای کولر خودرو  تلقی می شود و در زمینه تدوین استانداردهای مربوط به تجهیزات  برقی و کولر خودرو با موسسه استاندارد همکاری دارد.

بر اساس این گزارش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با ابراز رضایت از عملکرد مدیران و مسئولان شرکت کولر ایران برای کمک به تامین نقدینگی از طریق  تسهیلات مصوب به شرکت قول مساعدت داد.

 خودروهای ایرانی با کولر ایران ! 5 خودروهای ایرانی با کولر ایران ! 6 خودروهای ایرانی با کولر ایران ! 4 خودروهای ایرانی با کولر ایران ! 3 خودروهای ایرانی با کولر ایران ! 2

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه