حذف یک معدن مس با ذخایر غنی

0
52

با آغاز پروژه احداث اتوبان قزوین-جنوب شرق تهران در حوزه شهرستان ملارد ایجاد شد

یک معدن مس در حوزه اختر آباد از توابع شهرستان ملارد که بیش از 30 سال پیش مجوز اکتشاف داشته است با احداث پروژه اتوبان قزوین- جنوب شرق تهران تعطیل شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملارد در نشست محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بهمن خطیبی فرماندار و اعضاء اتاق اصناف شهرستان ملارد با اعلام این مطلب گفت: متاسفانه اعتراض صاحبان مس دادخواه که دارای ذخیره مس بسیار مناسبی در منطقه هستند تاکنون نادیده گرفته شده و مسئولان راه و شهرسازی و مجریان پروژه اصرار به احداث مسیر اتوبان از این معدن دارند.

علی امیدی با اشاره به ارجاع این پرونده به کارگروه رفع موانع و تسهیل شهرستان افزود: اداره منابع طبیعی ملارد مدعی است که این معدن از ما استعلام بهره برداری نگرفته و اعتراض سرمایه گذاران معدن بی اساس است.

وی تصریح کرد: پیگیری این بحث از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران هم صورت گرفته است.

به گفته امیدی، معدن مس دادخواه جزو معادنی است که از 30 سال پیش دارای مجوز معتبر اکتشاف بوده ولی به بهره برداری نرسیده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملارد یادآور شد: ارزش سرمایه گذاری از این معدن در صورت بهره برداری فوق العاده بالاست اما با مجوز ی که از سوی منابع طبیعی برای راه و شهرسازی صادر شده تمامی بسترهای اکتشافی معدن در حال حاضر از بین رفته است.

منبع : سندباد

ارسال یک دیدگاه