حذف انحصار از بازار روسیه

0
51

پیشنهاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران برای توسعه صادرات

عدم شناسایی و شناخت از بازارهای هدف موجب بروز مشکلات و ایجاد استرس و اضطراب برای صادرکنندگان است.

امامی امین توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران در گردهمایی صاحبان صنایع و تجار و بازرگانان که با هدف توجیه برنامه سفر هیات 60 نفره اقتصادی  استان تهران به روسیه برگزار شده بود، با بیان مطلب فوق تصریح کرد: ما تلاش می کنیم با ارائه اطلاعات و شناخت کافی از این بازارها به ویژه بازار روسیه، شرایط و مشکل صادرات کالا ها به این بازارها را برای همگان آسان و مرتفع کنیم.

وی افزود: ایجاد یک زنجیره واحد برای کمک به تولیدکنندگان، صادرکنندگان و شرکت های تجاری و حمل و نقل کالا در استان تهران در دستور کار ویژه ما است.

به گفته امامی، ما به عنوان مسئولان دولت موظفیم بسترهای صادراتی را برای صادرکنندگان کالا فراهم کنیم و این وظیفه در قالب مفاهیم اقتصاد مقاومتی برای توسعه صادرات است.

معاون برنامه ریزی استانداری تهران با اشاره به سفر هیات اقتصادی استان تهران در آذرماه امسال به روسیه گفت: نگاه ما در این سفر آشنایی و اتصال صنعتگران و تجار و بازرگانان داخلی با تجار و تولیدکنندگان مقیم در روسیه است.

ایشان متذکر شد: اصلی ترین هدف ما ایجاد مرکز تجاری ایران در روسیه است ، هرچند بعضی ها که علاقمند به انحصاری کردن این بازار به نفع خودشان است، در این راه مانع ایجاد می کنند!

امامی با مثبت ارزیابی کردن کار گروهی و اتحاد همه صادرکنندگان ایرانی در شناخت و کار در بازار روسیه یادآور شد: این نوع نگاه به نفع همه است و می تواند تعداد بازرگانان و صادرکنندگان ما را از یک جمع کوچک 5-4  نفره به رسد بالغ بر 100 الی 150 نفر برساند.

وی بیان کرد: این جمع بزرگ و حضورشان در بازار روسیه به سود ما و تعیین کننده است، همانگونه که تراز تجاری 46-45 میلیاردی ترکیه در روسیه به نفع تجار و بازرگانان این کشور است و اجازه نمی دهد کالایی بدون ضابطه وارد بازار شود.

براساس اظهارات این مقام استانداری تهران، در این شرایط قیمت ها را شما مشخص کرده و ذائقه بازار نیز توسط شما تغییر می کند.

امامی با انتقاد از عملکرد جزیره ای بعضی افراد در این بازار در طی سالیان اخیر گفت: این تفکر که دو تا تاجر ایرانی نمی توانند  باهم کار کنند باید شکسته شود به شرط آنکه به منافع ملی فکر کنیم و از منافع زودگذر و مقطعی چشم پوشی شود.

منبع:سندباد

ارسال یک دیدگاه