راهکار های جلوگیری از حملات هکری در سازمان ها و شرکت ها

0
72
جلوگیری از حملات هکری در سازمان ها و شرکت ها

اگر صاحب شرکتی هستید و یا حتی کسب و کار ساده ای دارید، باید با شناسایی انواع ریسک های هکری خود را در برابر تهدید های آن ها محافظت کنید. بر اساس مطالعات مرکز تحقیقاتی tech Republic، بیش ترین درصد حملات هکری در سال های اخیر در سال 2017 به ثبت رسیده است. اخیرا شرکت داروسازی Merck در ایالت متحده، شرکت  Marersk در دانمارک و بیمارستان های  NHS در انگلستان مورد این تهدید ها قرار گرفته اند. ممکن است فکر کنید که کسب و کارهای Merck و Maersk شرکت های بزرگی بودند اما بر اساس گزارشات انتظار می رود که این نوع تهدیدات در نیمه اول سال 2018 برای کسب و کارهای کوچک افزایش یابد.

تهدیدات فناوری به‌ سرعت تغییر می‌کنند و آموزش کارکنان باید به همان سرعت ادامه پیدا کند. همیشه کارمندانتان را با سیاست‌های امنیتی شرکت، به‌ روز نگه‌ دارید. این سیاست‌ها باید به قانون رسمی شرکت تبدیل شوند و مدیریت باید مطمئن شود که کارمندان این قوانین را درک کرده‌ و آن‌ها را اجرا می‌کنند.

بهترین راه برای مبارزه و جلوگیری از حملات هکری ، شناسایی تحدیدات و خطراتی است که متوجه شما هستند. در این بخش با برخی از این تحدید ها آشنا می شویم.

حواستان به بدافزار ها باشد

بدافزار ها می توانند به صورت های مختلف همانند آگهی (adware) و یا (Spyware) و باج افزارها (ransomware) ظاهر شوند. بدافزارها فایل های مهم شما را قفل می کنند و آنچه را که به دنبال آن هستند را دریافت می کنند. ممکن است یکی از کارمندان ناخواسته یکی از این برنامه ها را دانلود کنند و امنیت شرکت شما را به خطر بیاندازند.

دستگاه های موبایل

بسیاری از نرم افزارها و اپلیکیشن های موبایلی به ویروس های هکری آلوده هستند که اگر اطلاعات شرکت و کسب و کار در گوشی شما باشد ممکن است آن ها به سرقت بروند.

تهدیدهای اعتباری

هکرها می توانند از رسانه های اجتماعی و ایمیل برای دور زدن امنیت شبکه استفاده کنند و به مدارک و اسناد دسترسی پیدا کنند.

امنیت را جدی بگیرید

تمام کامپیوترهای شرکت باید با فایروال‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین برنامه‌های آنتی ‌ویروس محافظت شوند. اگر شرکت شما محل ذخیره‌ی داده‌ها را به فضای ابری منتقل کرده، پروتکل‌های امنیتی موجود را ارزیابی و به‌روزرسانی کنید. آیا از وای فای شرکتی استفاده می‌کنید؟ یک شبکه خصوصی مجازی گزینه‌ امن‌ تری برای دسترسی به شبکه شرکت شما است.

از کارشناسان امنیتی استفاده کنید

اکثر شرکت‌های کوچک نمی‌توانند یک کارشناس تمام‌وقت را در زمینه امنیت سایبری استخدام کنند. یکی از گزینه‌های پیش روی شما این است که بر اساس پروژه‌ای که در دست دارید، از یک پیمانکار متخصص استفاده کنید. شرکت شما می ‌تواند برای تهدیدات پیچیده امنیتی سایبری بدون پرداخت هزینه‌های بالای استخدام متخصصین تمام‌ وقت، از مهارت این افراد بهره بگیرد.

How small business can protect against hackers

ارسال یک دیدگاه