تفکر خانه زیبا با نمای غیر زیبا باید اصلاح شود

0
68
تفکر خانه زیبا با نمای غیر زیبا باید اصلاح شود

دیدگاه رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران در مورد اهمیت برندها در ایران

محمدرضا مرتضوی:  ارزش گذاری به برندها با علامت تجاری باید به مردم آموزش داده شود و رابطه عاطفی بین آنها مورد تاکید قرار گیرد

تولیدکنندگان و برندها باید رابطه عاطفی و معنوی با مصرف کنندگان ایجاد کنند تا عرضه محصولات آنها متداوم و توسعه یابد.

محمدرضا مرتضوی رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران در سمینار آموزشی فرآیندها برای ثبت نشان های تجاری ( برندها) که به ابتکار اداره پژوهشی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در هفته پژوهش و فناوری برگزار شده بود، با بیان این مطلب گفت: برخی از این برندها بیش از 3 نسل با خانواده های مشتریان ارتباط عاطفی ایجاد نموده و محصولات خود را عرضه کرده اند.

وی افزود: این روند و حس عاطفی با آنچه دلایل و تفسیرهای علمی و دانشگاهی است تفاوت چشمگیری دارد ولی مغایرتی از نظر موضوع ندارد.

مرتضوی با بیان اینکه آنچه در دانشگاهها تدریس می شود همان چیزی است که در محیط کسب و کار اجرا می شود بیان کرد: لازم است یک ساز و کاری تعریف شود که این تفاوت و مکمل ها در محیط های دانشگاهی تدریس شود و فقط موارد و پایه های علمی مد نظر قرار نگیرد.

ایشان اظهار داشت: برندها صرفا یک علامت تجاری نیستند بلکه تداعی یک رابطه احساسی و عاطفی با مشتریان و مصرف کنندگان می باشند و به کسب و کار ما اصالت می دهند.

به اعتقاد وی، برندها نقطه تماس و تعامل بین مشتریان ، عرضه کنندگان و تولیدکنندگان یک محصول است و موجب ترویج و اشاعه برند در اذهان می شود.

رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران با اشاره به مزایای برندها در شهرت بخشیدن به محصول تجاری گفت: توجه به این مزایا و اصالت و استمرار و تامین نیاز مشتری در طول سالیان متوالی ، اقبال به برندها را در کشور ما افزایش داده است، هرچند این انتقاد هم وارد است که وقتی برندی در ایران رشد می کند، روش مناسبی برای ارزش گذاری روی آن نداریم.

مرتضوی توضیح بهتری داد و در این خصوص یادآور شد: عقاید پدران ما در گذشته همیشه ای بوده که داخل خانه ها را زیبا کنید اما بیرون ساختمان را تزئین نکنید که باید در مورد برندهای ایرانی این مصداق اصلاح شود .

وی در پایان اعلام کرد کارگزاران اقتصاد ما باید راهی پیدا کنند که در چشم مردم موجب بالا رفتن هزینه و دردسرهای صاحبان آن نشود.

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه