می ماس در یک فضای کوچک روزانه 200 تن محصول تولید و به بازار عرضه می کند

0
113
می ماس

محمد ظهیری مدیر عامل: تعداد 700 نیرو در بخش های فروش و توزیع درکنار 400 نیروی خطوط تولید ستون فقرات می ماس و مهم ترین دارایی های شرکت هستند.

تاسيسات توليدي لبنيات مادی، توليد كننده محصولات لبني و انواع نوشابه و دسر تحت برند «می ماس» هفته گذشته مورد بازديد مهندس محمدرضا مس‌فروش، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و هيات‌همراه قرار گرفت.

می ماس يكي از قديمي‌ ترين برندهاي توليد محصولات لبني در كشور است كه فعاليت خود را در سال 1351 در منطقه اسلامشهر آغاز كرد و امروز با گذشت بيش از 4 دهه از فعاليت شركت به «رفيق 40 ساله» مصرف‌ كنندگان تبديل شده است.

اين شركت كه در ابتدا براي توليد محصولات لبني توسط سوئدي‌ها طراحي و به ماشين‌آلات سوئدي، آلماني، ايتاليايي و انگليسي تجهيز شده بود به مروز زمان گسترش يافت و علاوه بر محصولات لبني انواع دسر، كيك و آبميوه را هم به سبد محصولات خود افزود.

تاسيسات توليدي شركت كه در زميني به مساحت 1.8 هكتار و فضاي مسقفي حدود 9200 مترمربع قرار گرفته روزانه 200 تن انواع محصولات را توليد و عرضه مي‌كند كه با توجه به وسعت كارخانه شگفت‌انگيز است.

محمد ظهیری مديرعامل می ماس در توضيحات خود در مورد اين برند بزرگي توليد در كنار وسعت محدود كارخانه را مساله‌اي تعجب‌ آور براي اغلب بازديد كنندگان عنوان كرد.

وي يادآوري كرد طراحي اين كارخانه توسط سوئدي‌ها انجام شده و براي همين تلاش شده از فضاي كارخانه به بهترين نحو استفاده شود. ديگر مزيت شيوه طراحي كارخانه مي‌ماس به حداكثر رساندن بهره‌وري بوده كه موجب شده اين شركت عملكردي مناسب داشته باشد.

به گفته ظهیری، در حال حاضر شيرخام مورد نياز شركت از منابع مختلف از جمله دامداري تمام صنعتي شركت تامين مي‌شود كه در محدوده اسلامشهر و در نزديكي كارخانه قرار گرفته است.

اين واحد دامداري كه با جديدترين متدهاي روز دنيا مديريت مي‌شود روزانه 30 تن از شير خام مورد نياز شركت را با بالاترين كيفيت ممكن تامين مي‌كند.

مهم‌ترين مولفه موفقيت در می ماس را توليد محصولات با كيفيت متناسب با خواست مشتري در بسته‌بندي‌هاي خلاقانه و متنوع مي‌داند.

دامنه استقبال از می ماس تا خارج‌ از مرزهاي كشور گسترانيده شده و اين محصولات علاوه بر عراق،‌ افغانستان و كردستان عراق در قطر هم عرضه مي‌شود كه نمادي از كيفيت خوب اين برند است.

بر اساس اظهارات ظهیری، مي‌ماس در سال‌هاي اخير به سمت عرضه مستقيم محصولات خود حركت كرده و در اين راستا اقدام به ايجاد شركت پخشي با 200 دستگاه كاميونت و 700 نيروي در بخش‌هاي فروش و توزيع كرده كه بخشي به سزا در موفقيت اين شركت داشته است.

اين نيروها در كنار 400 نيروي خطوط توليد ستون فقرات شركت و مهم‌ترين دارايي اين شركت هستند كه راه را بر توسعه و پيشرفت روزافزون «رفيق 40 ساله» هموار كرده‌اند.

اگرچه تامين شيرخام در سال‌هاي گذشته يكي از جدي‌ترين چالش‌ها و مشكلات واحدهاي لبني بوده ثبات حاكم بر بازار شيرخام طي سه چهار سال اخير موجب شده كار براي واحدهاي لبني راحت‌تر شود.

هرچند مشكل تامين شيرخام در برخي فصول به خصوص تابستان كه روند عرضه شير به واحدهاي توليد شيرخشك شدت مي‌گيرد همچنان وجود دارد اما اين مساله به تلاطم بازار و آشفتگي توليدي به سان سال‌هاي قبل ختم نمي‌شود.

اين مساله ثبات قيمت محصولات لبني را به دنبال داشته كه هرچند با روند جهاني قيمت‌گذاري اين محصولات هماهنگ نيست اما در كل مطلوب توليدكنندگان است.

مهندس مس‌ فروش و هيات همراه در اين بازديد با پيشينه و عملكرد مي‌ماس آشنا شدند و براي دست‌اندركاران اين شركت آرزوي توفيق روزافزون كردند.

ارسال یک دیدگاه