بزرگترین راز موفقیت شرکت وال مارت

0
42
وال مارت

شرکت وال مارت بدون شک یکی از بزرگترین و قدرتمندترین شرکت های خرده فروشی در جهان بیزینس به حساب می آید و هر ساله سود زیادی عاید این شرکت می شود. این شرکت در سال 1962 توسط سم والت تاسیس شد و امروزه صاحبان آن هشتمین ثروتمند دنیا هستند. شرکت وال مارت در اکثر نقاط جهان، بویژه در کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه، سود زیادی از بازار سرمایه را به خود اختصاص داده است. به عنوان نمونه در کشور چین شرکت وال مارت در سال 1996 شروع به فعالیت کرده است و امروزه درآمدی بالغ بر 10 میلیارد دلار عاید این شرکت در بازار می شود. در قاره ی اروپا نیز دو کشور انگلستان و آلمان بیشترین سهم از بازار خرده فروشی را به خود اختصاص می دهند.

 با توجه کاهش رشد اقتصادی و تورم حاکم در دنیای اقتصاد، شرکت وال مارت به عنوان یک برند برتر تجاری در عرصه ی خرده فروشی می باشد. این شرکت بیش از 8 هزار شعبه در 15 کشور جهان دارد که این آمار حاکی از رشد اقتصادی این برند در جهان بیزینس است. با روی کار آمدن تجارت الکترونیک، شرکت وال مارت آن را یک فرصت برای گسترش تجارت خود تلقی کرد و همه روزه بیش از نیمی از محصولات این شرکت از طریق بازاریابی الکترونیکی به فروش می رسد. شرکت وال مارت اولین شرکتی است که در سال 1997 فروش آن از مرز 100 میلیارد دلار عبور کرد.

استراتژی های وال مارت

سم والتون موفق ترین بازاریاب آمریکایی در حوزه خرده فروشی می باشد. والتون در فرم مدیریت با تاکید روی ابتکارات فردی می باشد و فلسفه ی ارتباطی با کارکنان را از جیمز کاش بناینگذار کمپانی جی – سی – پنی در سال 1913 مشهور به ایده های پنی قرض گرفت. شرکت وال مارت با شعار هروز قیمت کمتر (Everyday low price) شروع به فعالیت کرده است واستراتژی کاهش قیمت ها و افزایش رضایتمندی مشتریان از جمله اهداف این شرکت می باشد. بلک فرایدی (Black Friday) یکی از محبوب ترین استراتژی این شرکت در بین مشتریان می باشد و هر ساله مشتریان زیادی را به واسطه ی آن جذب می کنند.

ارسال یک دیدگاه