در سمینار آموزشی اهمیت و فرایند ثبت ملی و بین المللی نشان تجاری ( برند) از  ۱۰واحد شاخص صنایع مختلف تجلیل شد

افشار فتح الهی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:برای احیاء و رونق تولید در استان تهران تا کنون به ۳۰۰ واحد تولیدی تسهیلات مصوب پرداخت شده است.

هدف ما از برگزاری دوره های متوالی سمینار آموزشی اهمیت و فرایند ثبت ملی و بین المللی نشان تجاری ( برند) آشنایی صنعتگران ما با دانش روز بازاریابی و تجارت و برندینگ است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت و گو به مناسبت برگزاری این سمینار در هفته پژوهش و فناوری با بیان مطلب فوق تصریح کرد: اولین قدم در این خصوص ایجاد پل ارتباطی تولیدکنندگان معتبر ( برند) با حوزه های علمی و دانشگاهی است.

افشار فتح الهی در ادامه گفت: هدف بعدی ما استفاده موثر از تجارب مفید و تبادل نظر تولیدکنندگان و انتقال این تجربیات با یکدیگر است.

وی سپس با اشاره به ضرورت پرکردن فاصله و خلاء ناشی از برندسازی و علامت تجاری در برخی از واحدهای تولیدی استان گفت: برگزاری سمینار آموزشی فوق برای کم کردن فاصله مورد اشاره و کارسازی در زمینه واحدهای معتبر و مشتاق انجام گرفته است.

فتح الهی همچنین با نام بردن از تعدادی از برندهای صنایع مختلف استان تهران که با تلاش و جدیت در برندسازی لوح تقدیر دریافت کرده اند اظهار داشت: در مجموع ۱۲ برند خوشنام و معتبر استان تهران مورد سپاس ویژه قرار گرفتند که این خود الگو و  مشوقی برای سایر برندها در آینده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پاسخ به این سوال که برندسازی در استان تهران تا چه حد پیشرفت داشته است گفت: شاید بیش از ۳۰ درصد صنایع استان واجد شرایط علامت نشان تجاری ( برند) هستند ولی تلاش دارین با توجه به فرایندی که سال قبل در مورد صدور مجوز و استقرار واحدهای دانش بنیان ( های تک) صورت گرفته است این تعداد برندها را منطبق با ارزشیابی های انجام شده در حوزه های علمی و دانشگاهی تقویت کرده و افزایش دهیم.

در مورد نحوه حمایت و ارائه مشوق ها به برندهای استان تهران فتح الهی تاکید کرد: عمده حمایت ما از این برندها مقدم دانستن آنها در امتیازگیری و ارائه مشوق ها از جمله کمک به رفع نقدینگی آنها در قالب تسهیلات مصوب است.

در این زمینه وی خاطر نشان ساخت: در استان تهران برای احیاء و رونق تولید طی ۹ ماه گذشته به بیش از ۳۰۰ واحد صنعتی تسهیلات بانکی از محل اعتبارات مصوب پرداخت شده و برای ۹۰۰ واحد تولیدی دیگر هم از محل منابع داخلی بانک ها با هدف تقویت بنگاههای کوچک و متوسط تسهیلات مناسب ارائه شده است.

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین11

شرکت آسفالت پارس دماوند

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین6

شرکت صنایع شیمیایی آبادگران

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین7

شرکت دمنده

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین8

شرکت فردوس کاران امید(ایلیا استیل)

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین9

شرکت کارتن توحید

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین10

شرکت کیان تایر

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین1

شرکت صنایع فلزی متکو پارس

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین2

شرکت توربو کمپرسور نفتotc

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین3

شرکت پلیران اتصال

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین4

شرکت فراورده های غذایی سمیه

برندها ی حامی استان تهران در خدمت صنایع نوین5

شرکت زمزم

منبع: سندباد