بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing) چیست؟

0
62
شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یا رسانه های اجتماعی به طور گسترده در دسترس عموم قرار دارد و کاربران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا از آن به عنوان یک مرجع برای به اشتراک گذاری متن ها، تصاوریر و… استفاده می کنند. از این رو شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی را به شرکت ها و کسب و کارها برای دیده شدن و شناساندن هرچه بهتر برند و محصول خود استفاده می کنند. بازاریابی از این طریق فقط حاوی یک پیام در فرمت های مختلف نیست، بلکه ایجاد رابطه با مشتریان هدف خود و ارتباط برقرار کردن با آن ها در زمره ی استفاده از آن می باشد. استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یک مرجع بازاریابی این امکان را به شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و نوپا می دهد که مشتریان بیشتری بدست بیاورند و همچنین موفقیت قابل توجهی را برای شرکت ها و کسب و کارها به همراه می آورد.

ایجاد کمپین های تبلیغاتی از طریق شبکه های اجتماعی اهداف بسیار زیادی را دنبال می کند؛ انتضارات شما در بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟  مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟ نحوه ی استفاده ی مخاطبان از شبکه های اجتماعی چه گونه است؟  چه نوع فرمت پیامی کاربران زیادی را به خود جذب می کند؟

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی چه اهدافی را در برمی گیرد؟

  1. گسترش تجارت

 بدون بازاریابی رسانه های اجتماعی ورودی به وب سایت و کلیک خورد وب سایت کسب و کار شما محدود می شود. در حقیقت هر پستی در رسانه های اجتماعی یک فرصت طلایی برای بدست آوردن مشتری جدید تلقی می شود. بازراریابی از طریق شبکه های اجتماعی شما به طور موثر می توانید درب های تجارت و کسب و کار خود را به طیف وسیعی از محصولات و خدمات را به مصرف کنندگان در سرتاسر دنیا معرفی کنید.

  1. معرفی برند تجاری

 هر پست و توییتی که در شبکه های اجتماعی ارسال می شود، اعتبار شرکت را در بر دارد. در بازاریابی رسانه های اجتماعی نباید تبلیغ مستقیم را انجام دهیم و اکثر تبلیغات طبق اصول و قوائد خاصی انجام می شود. همچنین پست وبلاگ خود را با نماد و لوگویی از کسب و کارتان باشد.

  1. کاهش هزینه های بازاریابی

 بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از ارزان ترین استراتژیِ تبلیغات به حساب می آید. تقریباً درست کردن صفحه در اکثر رسانه های اجتماعی مانند توییتر(Twitter)، فیس بوک (Facebook) و… رایگان است. بنابراین شرکت ها و کسب و کارها با اختصاص و سرمایه گذاری کم تر در زمینه ی بازاریابی شبکه های اجتماعی، آگاهی جامعه در مورد محصولات و برند تجاری خود افزایش می دهند.

  1. درک نیاز مشتریان

 شناخت مشتریا اولین گام در جلب رضایت آن ها است، در واقع نیاز مشتری است که معین می کند که چه مشخصاتی از محصول جزو منافع و چه مشخصاتی در زمره ی نقاط ظعف آن است. با استفاده از شبکه های اجتماعی این امکان برای شرکت ها ایجاد می شود که بازخوردهایی را که از مشتریان و مخاطبان خود بدست می آورند را به خوبی آنالیز کنند.

  1. بهبود بخشیدن موتور جستجو (SEO)

 شبکه های اجتماعی به طور مستقیم در رنکینگ و رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجوی گوگل تاثیر نمی گذارند. اما کلمه های کلیدی در پست های تبلیغاتی شما می تواند رتبه و رنکینگ وب سایت را تا حدود زیادی بهبود ببخشد.

در حال حاضر استفاده از شبکه های اجتماعی یک استراتژی بازاریابی می باشد. به کاربردن بازاریابی رسانه های اجتماعی جهت برندسازی و ایجاد رابطه با مشتریان هدف یکی از موثر ترین شیوه هایی است که بسیاری از متخصصان بازاریابی اینترنتی از آن بهره می گیرند. ایجاد کمپین های تبلیغاتی از طریق رسانه های اجتماعی شرکت و کسب و کار را در مسیر پیشرفت قرار می دهد و اکثر بازاریاب ها به کاربردن رسانه های اجتماعی را باعث بالا رفتن پتانسیل شرکت می دانند.

 

منبع: Social media marketing

ارسال یک دیدگاه