در نامه مدیرعامل گروه تولیدی و صنعتی پارسیان ترمز به مسئولان مطرح شد: اعتراض TEXTAR به واردات لنت ترمز

0
237

علیرضا بختیاری : این شرکت که با هزینه ای بالغ بر 200 میلیارد تومان اقدام به احداث کارخانه معتبر در شهرک صنعتی پرند کرده است در حال حاضر با وجود تولید یک محصول باکیفیت بین المللی و استاندارد، به دلیل واردات فاقد کیفیت با یک سوم ظرفیت کار می کند.

مدیرعامل گروه تولیدی و صنعتی پارسیان ترمز با برند تجاری TEXTAR با ارسال نامه ای برای رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ضمن گلایه از برخی مشکلات نسبت به تعطیلی و فروپاشی واحدهای تولیدی و برندهای مهم صنایع خودروسازی کشور هشدار داد.

علیرضا بختیاری در این نامه مرقوم داشت: گروه تولیدی و صنعتی پارسیان ترمز از حدود 50 سال پیش به عنوان تنها نماینده فروش محصولات TEXTAR آلمان در ایران دارای فعالیت گسترده بوده به طوریکه 70 درصد سهم بازار قطعات خودرو در بازار را در دست داشته است.

وی افزود: این شرکت در سال 1384 برای ایجاد نوآوری در صنعت قطعات خودرو ایران و تولید محصولات دانش بنیان، اقدام به تاسیس کارخانه تولید محصولات لنت ترمز تحت لیسانس شرکت TEXTAR آلمان در ایران کرد. به گفته بختیاری، با احداث و راه اندازی کارخانه پارسیان ترمز در شهرک صنعتی پرند تلاش کردیم تجربیات و دستاوردهای عظیم خود را که حاصل از سالها تجارت و واردات این محصولات باکیفیت و ارزشمند بود، در این پروژه به کار گیریم و با بومی سازی دانش آلمانی و تولید داخلی این برند مهم، به صنعت کشور کمک کنیم.

مدیرعامل گروه تولیدی و صنعتی پارسیان ترمز تصریح کرد: برای تحقق این هدف بالغ بر 200 میلیارد تومان هزینه شد و به علاوه با تلاش شبانه روز و جذب حدود 195 نیرو و خرید و راه اندازی ماشین آلات مدرن و به روز، تجارب خود را بدون چشمداشت مالی از دولت، در این پروژه تولیدی مهم عملیاتی کردیم. براساس اظهارات بختیاری، در ادامه این فعالیتهای تولیدی و با تبعیت از آخرین استانداردهای بین المللی و تجهیزات رباتیک موفق شدیم در همان سالهای اول تولید گرید A شرکت ساپکو و همچنین گواهینامه های سطح کیفی استاندارد از جمله  14001 -9001 ISO – – 18001 OHSAS و  2016 IATF را اخذ کردیم.

نامبرده در ادامه ، از عدم حمایت لازم از این محصولات باکیفیت و استاندارد در داخل کشور شدیدا گلایه کرد و افزود: متاسفانه صنعت خودروسازی کشور با رو آوردن به بازارهای بی کیفیت خارجی از جمله چین، تایوان و مراکش، درخواست محصول از این شرکت را به یک سوم ظرفیت تولیدی آن کاهش داد.

بختیاری با اظهار تاسف از انجام این عملکرد ضد تولید در داخل کشور، بیان کرد: امروز سهامداران این شرکت دقیقا متوجه شدند که تولید داخلی نه فقط حمایت نمی شود و رو به نابودی است ، بلکه با حذف تولیدکننده ایرانی، میزان وابستگی به محصولات خارجی همچنان در حال افزایش است.

مدیرعامل گروه تولیدی و صنعتی پارسیان ترمز در پایان ضمن استمداد از دکتر محمد شریعتمداری وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت و مهندس محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، سایر مسئولان و متولیان این وزارتخانه در جهت حمایت از تولید و اشتغال داخل یادآور شد: فرموده مقام معظم رهبری و شعارهای سالهای 95 و 96 شدیدا بر حمایت از تولید داخل تاکید دارد و چقدر خوب است که مقامات صنعتی کشور با تبعیت از این فرمایشات ارزشمند، ترتیبی اتخاذ فرمایند که این موج واردات بی رویه متوقف تا واحدهای تولیدی از جمله پارسیان ترمز از خطر فروپاشی و زوال تولید فاصله گرفته و مجددا در مسیر درست در خدمت صنعت کشور باقی بمانند!

ارسال یک دیدگاه