اره کشی به قلب سینا!

0
56

واردات انبوه کالاهای مشابه تولید داخلی به کشور همچنان ادامه دارد

افشار مدیرعامل شرکت ایرانیان تجهیز سینا: مکاتبات مکرر و درخواست های متعدد از سوی انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی برای جلوگیری از واردات دریل و اره جراحی در لوای تولید به صورت SKD و CKD تاکنون بی نتیجه مانده است

واردات بی رویه کالاهای بی کیفیت مشابه تولید داخل بلای جان تولیدات و اعتراضات گسترده تولیدکنندگان داخلی را به همراه داشته است.

مهندس خسرو افشار مدیرعامل شرکت ایرانیان تجهیز سینا به عنوان یکی از تولیدکنندگان مستقل و معتبر انواع دریل و اره جراحی استیل در کشور هفته گذشته طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران، از عدم اجرای درست و قاطعانه قوانین موجود برای حمایت از صنعت انتقاد کرد و خواستار اصلاح این شرایط  شد.

شرکت ایرانیان تجهیز سینا که تا چند سال پیش در خرمشهر مشغول به فعالیت بود با توجه به تمرکز واحدهای تولیدی عرصه تجهیزات پزشکی در تهران ، امکانات تولیدی خود را به تهران منتقل کرد .

این شرکت که به لطف مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده و افشار با اشاره به اینکه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به شرکت شهرک های صنعتی استان معرفی شد و در مکاتبات صورت گرفته پیشنهاد شده بود در شهرکهای صنعتی زمینی دریافت کند از قیمت های گزاف زمین و تسهیلات بی ارزش و گران در این شهرکها می گوید .

به گفته افشار ، شرکت ایرانیان تجهیز سینا ، مطالبات معوق قابل توجهی از مراکز درمانی و  بیمارستان های دولتی دارد لیکن مکاتبات متعدد با بانک های دولتی برای اخذ تسهیلات کم بهره ناموفق مانده است.

افشار وقتی صحبت از حمایت دولتی ها از صنعت می شود دل پردردی دارد و معتقد است حمایت از صنعت به رویای خوش صنعتگران تبدیل شده و در دنیای واقعی اثری از آن به چشم نمی خورد.

او به عنوان نمونه، به تصریح قانون منع واردات و مجوز محصولات دارای مشابه داخلی اشاره می کند که هرگز به طور کامل اجرا نشده و به ظاهر قرار هم نیست اجرا شود! او صدور مجوز واردات اره و دریل جراحی از چین و ترکیه به صورت SKD و CKD را گواهی به این ادعا می داند که با توجه به اینکه با نصف توان قادر به تامین نیاز کشور هستیم از ناکامی شرکتش در متقاعد کردن اداره کل نظارت و ارزیابی ملزومات پزشکی وزارت بهداشت به توقف این روند خبر می دهد.

نمونه دیگر، پافشاری سازمان امور مالیاتی به دریافت مالیات بر ارزش افزوده محصولات فاکتور شده که هنوز تسویه نشده است  که این مورد باعث از بین رفتن سرمایه در گردش تولیدکننده می شود و در نهایت به ورشکستگی آن ختم می گردد.

براساس اظهارات افشار، پیگیری این مطالبات از کانالهای متعدد تاکنون بی نتیجه مانده و مکاتبات مکرر با وزارت بهداشت و درمان تا نامه نگاری های انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با مسئولین مجلس شورای اسلامی هم به نتیجه نرسیده است.

اره کشی به قلب سینا! 1

منبع: سندباد

ارسال یک دیدگاه