احداث سیلوی 10 هزار تنی ذخیره گندم در تهران

0
63
احداث سیلوی 10 هزار تنی ذخیره گندم در تهران

در بازدید مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از شرکت آرد میهن شاد مطرح شد

نصر اصفهانی مدیرعامل: آزادسازی قیمت آرد، این محصول را رقابتی و واحدهای تولیدی که توان رقابت را ندارند را از چرخه تولید خارج می کند

 آزادسازي قيمت آرد يكي از مطالبات واحدهاي توليدي آرد است كه علاوه بر ارتقاي كيفيت آرد امكان رقابت ميداني سالم واحدهاي فعال در اين بخش را فراهم مي‌كند.

مهندس نصراصفهانی، مديرعامل شركت آرد ميهن‌شاد هفته گذشته در ديدار مهندس محمدرضا مس‌فروش، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و هيات‌همراه از تاسيسات توليدي اين شركت بازدید و خواستار توقف قیمت گذاری توسط دستگاه های زیربط و آزادسازی صنعت آرد شد.

نصر اصفهانی گفت آزادسازی قیمت آرد، بازار این محصول را رقابتی و واحدهای تولیدی که توان رقابت را ندارند، از از چرخه تولید خارج می کند.

شركت آرد ميهن‌شاد يكي از قديمي‌ترين واحدهاي تولید آرد تهران است كه فعاليت خود را در سال 1339 به همت احمدزاده، موسس اين واحد آردسازي آغاز كرد.

تاسيسات توليدي اين شركت كه در زميني به مساحت نيم هكتار و فضاي مسقفي در همين حدود قرار گرفته و در سال 1390 توسط علی نعمت بخش ریاست هیئت مدیره شرکت خريداري شد.

مالك جديد برنامه مدون نوسازي ماشين‌الات و ارتقاي سطح کیفی تولید و افزایش توانمندی در دریافت سهم بازار با رعایت دقیق ملاحظات زیست محیطی شركت را در دستور كار قرار دارد كه يكي از ثمرات آن كسب رتبه يك در بين شركت‌هاي آرد استاني و دریافت نشان رعایت حقوق مصرف کننده در سال 94 را برای شرکت به همراه داشته است .

يكي از نقاط ضعف شركت در مراحل صلاحيت‌ سنجي براي تخصيص رتبه و فراهم شدن امکان صادراتی كمبود امكانات ذخيره‌سازي گندم بود كه براي حل آن طرح ارتقاي توان ذخيره‌سازي با ساخت سيلوهاي بتني جديد به مرحله اجرا درآمد كه در پايان كار ظرفيت ذخيره‌سازي را از سه هزارتن كنوني به ده‌هزار تن افزايش مي‌دهد.

هادي‌پور، مديركارخانه با اشاره به اين كه شركت به يمن ماشين‌الات به روز شده و مدرن سوئيسي و ترک قابليت توليد سالانه 70 هزار تن آرد و سبوس را دارد از فعاليت شركت با  70 درصد ظرفيت به دليل عدم وجود بازار رقیب و رقابتی نبودن بازار خبر مي‌دهد.

او با اشاره به اين كه آرد ميهن‌شاد در زمره اولين واحدهاي توليد آرد استان بوده كه با هدف ارتقاي كيفي محصولات اقدام به خريد و نصب دستگاه سورتر (بوجاری و جداسازی ضایعات ) و تجهیز آزمایشگاه مدرن که بتوان به تولید آرد باکیفیت تر و جلب رضایت مشتری و مشتری مداری اشاره کرد.

اگرچه آرد ميهن‌شاد با توجه به توانمندي‌هاي فني، كيفيت محصول و محل استقرار كارخانه كه در داخل بافت حاشیه شهري است يكي از واحدهاي تضمين كننده امنيت غذايي مردم تهران است کماکان تلاش‌هاي اين واحد براي كسب سهم بازار و ارتقاء کیفیت محصول تولیدی در دستور کار مدیران شرکت قرار دارد.

اگرچه اعتقاد مديران واحدهاي آرد تحويل گندم باکیفیت و اختلاط مناسب جهت توزیع هرچه بهتر و کیفی تر آرد به واحدهای خبازی می باشد که در نتیجه رضایت مشتری را در برداشته باشد که این امر با حمایت و درایت مدیران شرکت محترم غله و خدمات بازرگانی منطقه یک  کشور به نحو احسن در حال اجرا می باشد و با توجه به استفاده تقریبا صد درصدی گندم داخلی مشکل خاصی در این امر وجود ندارد.

نصر در بخش دیگری از این بازدید، خواستار تامین حدود 5 میلیارد تومان سرمایه در گردش برای کاهش مشکلات نقدینگی و ارتقاء و نوسازی ماشین آلات تولیدی این شرکت شد.

مهندس مس‌فروش و هيات‌همراه در اين بازديد در جريان نحوه عملكرد و مشكلات شركت آرد ميهن‌شاد قرار گرفتند و دستورات لازم براي بررسي مطالبات اين واحد صادر شد.

mihan-shad3

mihan-shad-sherkat

منبع:سندباد

ارسال یک دیدگاه