احداث سوپر مارکت ملزومات آتش نشانی ایران!

0
23
ملزومات آتش نشانی شركت نارفوم كار

همزمان با بازدید استاندار دمشق و مسئولان استانداری تهران از شرکت نارفوم کار مطرح شد :احداث سوپر مارکت ملزومات آتش نشانی ایران!

علیرضا اوجانی مدیرعامل: با وجود این توانمندی ها، برخی ارگانهای دولتی و شهرداریها بدون توجه به قانون منع خرید اقلام  دارای نمونه داخلی، به خرید از خارج گرایش دارند.

خلیل کفائیان رئیس هیات مدیره و بنیان گذار شرکت نارفوم کار: اجرای موفقیت آمیز بیش از 330 پروژه به صورت EPC در داخل کشور و سایر کشورها، نشان دهنده توانمندهای این شرکت است

شركت صنعتی نارفوم كار در شهرك صنعتي شمس‌آباد مورد بازدید د. بشر المبان، استاندار دمشق کشور سوريه، محمد امین معاون اقتصادی استانداری تهران  و هيات‌همراه قرار گرفت.

شركت نارفوم كار يكي از قديمي‌ترين واحدهاي فعال صنعتی در زمينه توليد و تامین تجهیزات آتش‌نشاني و سیستم های اعلان  اطفای حریق و آشکارسازی گاز است كه فعاليت خود را در سال 72 در اين زمينه آغاز كرد.

تاسيسات توليدي اين شركت كه تقريبا طيف كامل اين ملزومات را توليد مي‌كند در زميني به مساحت 3.5 هكتار و فضاي مسقفي در حدود 2.8 هكتار به فعاليت مشغول است.

خلیل كفائيان، رئیس هیات مدیره و بنیانگذار شرکت نارفوم كار در اين بازديد با ارائه توضيحاتي در مورد دليل شكل‌گيري اين شركت كه تامين اقلام و تجهیزات های ایمنی، آتش‌نشاني و تجهیزات سازمان های آتش نشانی در داخل كشور بوده از توليد طيف كامل اين اقلام و همچنین لباس و كپسول‌هاي آتش‌نشاني در ابعاد وظرفيت‌هاي مختلف گرفته تا ملزومات پيشرفته مثل خودرو آتش نشانی و برج مانيتور آتش‌نشاني در اين واحد خبر مي‌دهد.

این شرکت همچنین مفتخر به اجرای موفق آمیز بیش از 330 پروژه به صورت EPC در سطح کشور و ارائه خدمات گسترده به مشتریان داخلی و خارجی از جمله کشورهای سوریه، امارت متحده عربی، عراق، تاجیکستان و کنیا است.

توجه جدي به كيفيت محصولات در كنار قيمت‌گذاري منصفانه بسترساز ورود محصولات نارفوم‌كار به بازارهاي منطقه‌اي و استقبال از اين محصولات در كشورهاي منطقه و حتي فرامنطقه‌اي هم بوده است.

اين استقبال مديران نارفوم كار را برآن داشته تا در جهت ايجاد فاز دوم توليدي اين شركت در قالب طرح توسعه برآيند كه اين مجموعه جديد در دست تكميل است و با آغاز عمليات توليدي نارفوم كار را به سوپرماركت ملزومات آتش‌نشاني تبديل مي‌كند.

نارفوم كار براي بسط فعاليت‌هاي برون‌مرزي خود در كشورهاي تركيه، امارات و بريتانيا دفتر دارد كه هر يك از دفاتر به عنوان هاب‌ منطقه‌اي مسئوليت توسعه بازار را در محدوده جغرافيايي خود بر عهده دارند.

نگاه به بيرون نارفوم كار موجب شده يك واحد توليدي به مساحت 5000 متر مربع در منطقه آزاد جبل علی در امارات نيز دائر شود که علاوه بر بازار امارات، بازار ساير كشورهاي عرب حوزه خليج‌فارس را پوشش مي‌دهد اما برنامه بلندمدت شركت توسعه اين واحد و توليد ساير اقلام در آن است.

نارفوم كار با اتكا به 700 نيروي متخصص و نيمه‌متخصص خود تقريبا همه مراحل توليد و یا مونتاژمحصول را راسا انجام مي‌دهد و از طراحي تا ساخت را خود به دست گرفته و در ايران كامل مي‌شود.

از جمله این اقدامات ساخت بدنه کپسول های آتش نشانی از یک کیلو تا 75 کیلو و تولید پودر این کپسول  ها است. براساس اظهارات کفائیان، علاوه بر این اقدامات، ما در دو قسمت نفت و گاز و صنعت و امور ساختمانی فعال هستیم که به هر دو این بخش ها و درخواست های آنها پاسخ می دهیم. به عنوان مثال ، کارخانه اینجا را خودمان ساختیم و الان هم در حال ساخت هتل و تالار هستیم.

عليرضا اوجاني، رئيس هيات‌مديره شركت هم در اظهاراتي با اشاره به تحویل 450 ماشین آتش نشانی به وزارت کشور در نارفوم كار از اجراي طرح‌هاي اعلام و اطفاي حريق در پروژه‌هاي بزرگي چون پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس،فاز های 9،10،17،18،19 پارس جنوبی، پتروشیمی بوشهر و پروژه های تجاری عظیمی نظیر ایران مال، سیتی سنتر اصفهان، و ترمينال 3 فرودگاه دبي و پالايشگاه السد بغداد ياد مي‌كند.

او توليد لباس آتش‌نشاني را منطبق با استانداردهاي روز اروپا جديدترين دستاورد اين شركت عنوان مي‌كند كه در حال حاضر از خارج وارد مي‌شود.

اين شركت توان توليد 10 هزاردست از اين لباس را دارد كه هم اكنون به قيمت حدودی 8 ميليون تومان از خارج تامين مي‌شود.

به گفته اوجاني، به ظاهر وزارت كشور در حال آماده‌سازي زمينه انجام مناقصه خريد 3هزار دست از اين لباس است كه با وجود كيفيت لباس توليدي در نارفوم كار و قيمت آن كه حدود 35 درصد از نمونه خارجي كمتر است شواهد امر به بي‌رغبتي متوليان برگزاري اين مناقصه به خريد از منابع داخلي حكايت دارد.

او با انتقاد از گرايش نهادهاي دولتي و شهرداریها به خريد از خارج با وجود توانمندي‌هاي داخلي خواستار اجراي قانون منع خريد اقلام داراي نمونه داخلي از خارج شد.

هيات بازديدكننده از نارفوم كار در اين بازديد با توانمندي‌ها و مشكلات اين واحد آشنا شدند و امين براي پيگيري درخواست های اين واحد قول مساعد داد.

ارسال یک دیدگاه