اتخاذ رویه های یکسان در بحث محیط زیست و اخذ مالیات

0
47
اتخاذ رویه های یکسان در بحث محیط زیست و اخذ مالیات

 تاکید رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران در دومین جلسه اقتصاد مقاومتی

محمد رضا مس فروش:عدم توجه به استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات روز صنایع در بحث محیط زیست و نگاه متفاوت برخی ارگانها در برخورد با انبارهای عمومی و غیر دولتی در بحث قاچاق کالا باید مورد بازنگری جدی قرار گیرد

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران دو اقدام مهم د رارتباط با برنامه های ستاد اقتصاد مقاومتی در حوزه مرتبط را تشریح کرد.

محمد رضا مس فروش در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران که باحضور محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت ،سید حسین هاشمی استاندار تهران و جمعی از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی و انتظامی استان تهران برگزار شده بود با ارائه گزارشی اعلام کرد:این اقدامات در دو بخش صنایع شمال شرق و 9 شهرک صنعتی غیر دولتی استان تهران در قالب 4 پروژه به مرحله اجرا در آمد که از این تعداد 2 پروژه در رابطه با رونق تولید بود.

وی افزود در بحث طرح ها و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مجموعا 188 میلیارد تومان در حوزه صنعت و کشاورزی از طریق سامانه بانکی و 970میلیارد تومان هم به صورت مستقیم پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران با اشاره به عملکرد این سازمان در حوزه ستاد تسهیل گفت:در این حوزه 989 پرونده بررسی و بیش از 721 مصوبه اجرایی شد و 60 مورد در دست اجراست.

مس فروش با اشاره به برنامه افزایش خرید کالا و خدمات در سطح استان تهران گفت :برآورد خرید حدود 8 میلیارد دلار برای خرید کالا و 6 میلیارد دلار خدمات برای سال 95 .داشتیم که آنچه با رشد 14 درصد در 7 ماه گذشته محقق شد،بیش از 98درصد در بحث کالا و در6/107 درصد در بحث خدمات برای 5 ماه اول سال بود.

وی در ادامه گزارش خود به بحث محیط زیست پرداخت و اظهار داشت:ما در این حوزه با یک مشکل جدی مواجه ایم و آن این است که رده های زیست محیطی را صرف نظر از این که در سال های متمادی تکنولوژی پائین تربود و الان این سطح بسیار ارتقاء یافته است و به همین دلیل،اثرات آلایندگی به مراتب کمتر شده است زیاد مورد توجه قرار نمی دهیم و با همان نگاه سابق ،به این رده ها توجه می کنیم.

مقام صنعت،معدن و تجارت استان تهران سپس به مشکلات شهرک صنعتی غیر دولتی پرند اشاره کرد و افزود:اگرچه این شهرک دارای مصوبه شورای برنامه ریزی استان تهران است ولی همچنان مشکل صاحبان صنعت این شهرک باقی است و برخی ارگان های خدماتی خواستار مصوبه دولتی هستند.و در کارهای اجرایی این شهرک دخالت می کنند.

محمد رضا مس فروش مسئله تامین آب در شهرک های صنعتی را به عنوان یکی از مسائل اصلی واحدهای تولیدی قلمداد کرد که در حال حاضر حداقل آب مورد نیاز را ندارند.

در بحث انبارهای کالای قاچاق در سطح استان وی گفت:در شهرری و حول وحوش این منقطه حدود 800 انبار کالا را شناسایی کرده ایم که انبارهای عمومی را سازمان امور مالیاتی یک جور و با یک نگاه و انبارهای غیر دولتی را برای دریافت مالیات ارزش افزوده با نگاهی دیگر می بیند و برخورد می کند که ما اعتقاد داریم این رویه و نگاه های مختلف باید یکسان و یک جور باشد.

منبع : سندباد

ارسال یک دیدگاه