چگونه در اینستاگرام درباره رقبای خود را آنالیز کنیم؟

1
368
آنالیز رقبا در اینستاگرام

در این روزها شبکه های اجتماعی به عنوان پلتفرمی برای برقراری ارتباط با دوستان و به اشتراک گذاری فایل های تصویری و ویدیویی مورد به کار می روند. شرکت ها و کسب کارها از شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام برای فروش و بازاریابی محصولات خود استفاده می کنند، که این امر علاوه بر افزایش مشتریان منجر به بالا رفتن میزان فروش می شود.

آمارهای منتشر شده نشان می دهد که  33 درصد از کاربران اینترنت از اینستاگرام استفاده می کنند و جالب است بدانید حدود 90 درصد آن ها زیر 35 سال سن دارند. شرکت ها به این نکته پی برده اند که بسیاری از مشتریان تسلط کامل به نحوه استفاده از اینستاگرام را دارند، از این جهت شرکت ها از آن به عنوان فرصتی برای افزایش فروش استفاده می کنند.

تحقیق در مورد رقبا در اینستاگرام می تواند به

شما بینش جدیدی در مورد استراتژی های

بازاریابی بدهد.

بسیاری از برندها در حال ورود به اینستاگرام هستند، اما بهترین استراتژی برای آنالیز رقبا و تحقیق در مورد آن ها چیست؟ تحقیق در مورد رقبا بینش جدیدی از استراتژی های بازاریابی برای شما فراهم می کند. در اینجا به سه مورد از این استراتژی اشاره می کنیم:

 1. استراتژی محتوا

  استراتژی محتوا در اینستاگرام

استراتژی محتوا یکی از مهم ترین بخش ها در شبکه های اجتماعی به شمار می آید. با به کار گیری این نوع استراتژی می توانید به افزایش مشارکت خود کمک کنید. شرکت های مختلف از شعارها و توضیحات مختلف در پست های خود برای جذب مشتریان استفاده می کنند. به علاوه نوع کلمه کلیدی که مورد استفاده قرار می گیرد نقش بسیاری مهمی را در این زمینه ایفا می کند. به طور معمول تعداد کاراکترهایی که برای هر پست استفاده می شود بین 140 تا 160 می باشد.

برای موفقیت در کمپین های اینستاگرامی، شما باید یک زمان بندی مناسب برای پست های ارسالی خود و رقبای خود داشته باشید. شرکت ها برای تحقیق و آنالیز در مورد رقبای خود از ابزارهای مختلفی همانند socialinsider.io استفاده می کنند. این یافته ها به شما کمک می کند تا پست های خود را اصلاح کنید و بهترین زمان برای ارسال محتوا را بدانید.

 1. سنجش تعامل

سنجش یا نرخ تعامل آماری ساده و قابل درکی است که برای بررسی دقیق شبکه های اجتماعی و محتوای آن ها بسیار مناسب است. این معیار زمانی کاربرد دارد که قصد دارید مطمئن شوید که پروفایل های واقعی اینستاگارام کاربرانی واقعی هستند و یا از پروفایل های اسپم و فیک دارند.

 1. استفاده از استراتژی هشتگ

  استفاده از استراتژی هشتگ در اینستاگرام

برای اینکه محتوای اینستاگرام و پست هایی که توسط مشتریان بیشتر دیده شود باید از هشتگ های مربوط استفاده کنید. هشتگ یک کلکه یا عبارت است که در علامت (#) number sign قرار میگیرد و از آن برای شناسایی کلمات کلیدی یا دسته بندی متن به کار گرفته می شود. هشتگ ها به دو نوع branded hashtags و community hashtags تقسیم بندی می شوند. حدود 70 درصد هشتگ های به کار رفته در اینستاگرام از نوع  branded هستند . این نوع هشتگ مخصوص شرکت ها و برندها هستند و شامل نام شرکت، محصولات و یا کمپین های تبلیغاتی هستند. Community نوع دیگری هستند که لزوماً برای تبلیغ و بازاریابی استفاده نمی شوند. با استفاده از استراتژی هشتگ شما می توانید آنالیز دقیقی از رقبای خود در صفحه های مجازی داشته باشید.

سخن پایانی

از زمان تاسیس این شبکه اجتماعی در سال 2010 محبوبیت زیادی در بین کاربران پیدا کرده است. اینستاگرام جایگاه دومین شبکه اجتماعی بعد از فیسبوک را به خود اختصاص داده است. آمارهای منتشر شده نشان می دهد اینستاگرام دارای 600 میلیون کاربر فعال در ماه است که نزدیک به 400 میلیون نفر آن ها روزانه از آن بازدید می کنند و به طور میانگین 25 دقیقه وقت در آن می گذرانند.

دیگر تحقیقات نشان می دهد که سرعت رشد اینستاگرام 5 برابر بیشتر از فیسبوک می باشد. انتظار می رود در سال 2018 تعداد کاربران اینستاگرام به بیش از 100 میلیون کاربر در ایالت متحده برسد، از این رو بازاریاب ها آن را به عنوان فرصتی ارزشمند برای شناسایی محصولات و خدمات خود تلقی می کنند. همه روزه حدود 70 میلیون عکس در اینستاگرام پست می شود. اگر قصد مطرح کردن برند خود را در این شبکه اجتماعی دارید، مهم است که آنالیز دقیقی از رقبای خود داشته باشید.

1 دیدگاه

 1. سلام جناب مشهدی خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی
  از شما خواهشمندم مقالاتی درباره بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کارهای مختلف هم ارائه نمایید
  شاد و پیروز باشید

ارسال یک دیدگاه